Gamepower X40 1ms 240Hz Curved alınır mı?

mprt tepki süresi "moving picture response time" olarak geçer ve adından da anlaşılacağı üzere oyun ayarlarından alışık olduğumuz "Motion blur" ile alakalı. GTG tepki süresi ise piksellerin renk geçişleriyle alakalı.

Araştırdım böyle bir yazı çıktı ama tam olarak kavrayamadım mprt 4ms mi yazıyor?

Evet dostum 1ms fakat mprt olarak belirtiyor anlamadım şimdi 1ms ama hep 1 ms değil mi film izlerken oyun, video, gibi.

mprt tepki süresi "moving picture response time" olarak geçer ve adından da anlaşılacağı üzere oyun ayarlarından alışık olduğumuz "Motion blur" ile alakalı. GTG tepki süresi ise piksellerin renk geçişleriyle alakalı.

Araştırdım böyle bir yazı çıktı ama tam olarak kavrayamadım mprt 4ms mi yazıyor?

Saçma anlayamadım ne demek istedi orada ama bir arayıp sormak lazım.

Hocam muhtemelen almışsınızdır ama konuyu okuyan arkadaşlar için yazayım.
Monster aryond ile Gamepower intense X40 ayak kısmı hariç birebir aynı monitördür panel kodları da aynı Çin'de fabrika yapmış bunları biri Gamepower logosu bastırmış diğeri Monster logosu bastırmış ikisi arasındaki fark ayak kısmında Monster asansörlü yukarı aşağı inip çıkabiliyor pivot özelliği var Gamepower sadece yukarı aşağı eğme olanağı sunuyor hangisi bütçenize uyuyorsa veya hangisi stokta varsa onu alabilirsiniz.

MPRT ms ile GtG ms tepki süresi konusunda iki farklı ölçüm şekli. Biri görüntünün ekranda durduğu süreye tekabül eder, diğeri pikselin griden renk verip tekrar griye dönüş süresine tekabül eder.

144hz ve 240hz gibi hızlarda bulanıklık vb. problemler yaşamamak için TN panel ve GtG süresi önemlidir.

60hz 2k ya da 4k gibi HDR teknolojili monitörlerde ise MPRT tepki süresi daha çok önem kazanır. Aslen ikisi de önemlidir ama halen hem MPRT hem GtG tepki süresi 1 2ms olacak kadar genel anlamda tepki süresi düşük monitör sayısı çok az.

Eğer yüksek FPS oyun oynayacaksanız VA ve IPS panelden, MPRT tarafından imtina etmek lazım. Ya da 5K 6K bandındaki kaliteli monitörlere yöneleceksiniz.

Ha Playstation'da 60hz ile oynayacaksanız kurtarır ama VA ve IPS panelin etkisi 10bit renk derinliği olduğu zaman çıkar arkadaşlar.

1500 - 2000TL bandındaki VA ve IPS panellerden öyle ahım şahım bir renk farkı beklemeyin yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı