Gamer klavye mouse seti önerisi

Arkadaşlar birçok profesyonel ekipman kulandım ve inceledim . Klavyeyi kesinlikle steelseries mekanik ( düz ışıksız olanlarından) almalısın 350 -400 tl gibi. Mousede elinin boyutu önemli ve mouse kadar ona uygun qck mousepad de önemlidir. Elin benim gibi büyükse 20 cm :( steelseries sensei alabilirsin. Normal ise razer deathadder den şaşma al rahatına bak .

Ama şuda var stellseries mous em bozuldu ve garanti 15 gün içinde bir üst modelini 0 yolladılar .

Everest Kb-961 Multimedya Gaming Klavye - Vatan Bilgisayar 16TL bozulursa garanti sorunu yok çöpe at yenisini al ( 3 senedir kullanıyorum birşeyi yok. Razer ve steelseries te olmayna özelliği ise aşınması inanılmaaz hızlı. 1 sene içinde awsd tuşları siliniyor ve çok şekil bir klavye oluyor. Ek olarak diğerlerine göre çok hafif ve 3 senedir arkadaki yükselticiler kırılmadı. WoW oynuyorum 9 senedir yok böyle rahatlık. Ses konusundada kendine has bir sesi var. Tuşlarıda öyle sert değil eli kolu yormuyor ama bilek kısmına gelen yer olmadığı için piyasda farelere has olan yastık tarzı şeylerden alabilirsin. İyi gider.
Fare konusunda 80tl üzeri ThermalTake Logitech Razer veya Steelseries alabilirsin. Ama bunu gidip yerinde gör öyle al. Büyük küçük gelirse sorun çıkar. Ben şahsen logitech g600 2014 kullanıyorum. Malzemesi kaliteli olduğu için eli vs terletmiyor ve uzun süreler kullanılıyor. Bunu alıcaksanız 2012 versiyonu sorunlu alsanız ve sorunlu çıkarsa bile garanti süresi içersinde 2014 ile değiştiriyorlar. Razer DeathAdder dı galiba dünyanın en rahat ve kaliteli farelerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. Denemekte fayda var.
Not: Klavye konusunda bazılarında tuşlar ingilizce dne çevirme oluyor veya hiç çevrilmeden çok küçük olabiliyor. Tuşların orjinal boyutta olmasına dikkat etmen gerek. Ayrıca F1 F2 F3 tuşlarını kullanıyor ve Direk olarak 1 2 3 rakam tuşlarının üzerinde olmasını istiyorsan farklı modellere ( genelde daha pahalı olurlar ) yönelmen gerekir. Onun dışında klavyeler sadece alttan ışıklı üstten ışıklıdan öteye giden bir aksesuar değillerdir. Eline otursun yeter.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı