Gametech GTP-650 650W 80+ Bronze PSU RX 6700 ekran kartı için yeterli mi?

Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda içi gösteriliyor size zahmet bir yorumlarsanız çok iyi olur.

Evet tek fark kapasitörler ve FET'ler gibi duruyor, platform ve konumlandırmalar aynı.

450V 390uF bir kapasitör en azından 15ms'lik bekleme süresi sunacaktır. Varistör ve NTC gördüm, gürültü filtresinde sıkıntı yok gibi görünüyor. 750W'lık ünite için dediklerim bunun için de geçerli.

Evet tek fark kapasitörler ve Fet'ler gibi duruyor, platform ve konumlandırmalar aynı.

450v 390uf bir kapasitör en azından 15Ms'lik bekleme süresi sunacaktır. Varistör ve ntc gördüm, gürültü filtresinde sıkıntı yok gibi görünüyor. 750W'lık ünite için dediklerim bunun için de geçerli.

Hocam beni üzer mi? 7 yıl garanti veriyor RX 6700 ve i3-12100F ile kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün iç yapısı ile ilgili sizden de yorum alabilir miyim GD 600'e göre eksisi var mı varsa artısı nedir?

@Andar Han

Performance GD'nin sekonder taraftaki kapasitorleri Teapo, Elite gibi Tayvanli ureticilerin kapasitorleri. GSM Lite Pro'da ise Japon firmalarin kapasitorleri olmali. Bu bakimdan GSM Lite Pro artiya geciyor.

Performance GD'nin 600W'ligi hakkinda bir inceleme yine bulamadim, platformdan bildiklerimi okuyorum sadece. GSM Lite Pro'nun bir diger artisi yari moduler olmasi.

GSM Lite Pro'da ise Japon firmalarin kapasitorleri olmali. Bu bakimdan GSM Lite Pro artiya geciyor.

Altta paylaştığım link ki konuda daha önce belirttiğiniz inceleme bu sanırım. 750W modeli için ikinci tarafta çogunlukla CapXon kullanıldığı ifade edilmiş. Kendi sitesinde ise tamamı Japon diyor. @mauoricardi99'nın paylastığı videoda da orta kısımdaki 6 adet gümüş renkli kapasitör CapXon, diğer kapasitörlerin markalarını görebilmek için ugraştım ama pek mümkün değil.

PCB altına bakınca da yine @Sir Benjamin'nın ifade ettiği gibi lehim kalitesi daha iyi olabilirmiş ama kötü de değil. Devre konumlandırmaları iyi gözüküyor, AC taraf ile DC taraf çok iç içe değil, birbirinden yeteri kadar ayrılmış duruyor.

Performance GD için Chieftec Polaris'in modüler olmayanı olduğuna dair bir iddia var ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Açıkçası, FSP'nin bu modeli de tercih edilebilir duruyor. High Power ile aralarında pek öyle uçurum olarak ifade edilebilecek farklar yok.

Son düzenleme:
Performance GD için Chieftec Polaris'in modüler olmayanı olduğuna dair bir iddia var ama ne kadar doğru bilemiyorum.

O doğru olmalı, Chieftec Polaris serisinin üreticisi zaten High Power. Tamamen aynı olmasa bile platform aynı olmalı yani.

Altta paylaştığım link ki konuda daha önce belirttiğiniz inceleme bu sanırım. 750W modeli için ikinci tarafta çogunlukla CapXon kullanıldığı ifade edilmiş. Kendi sitesinde ise tamamı Japon diyor. @yunusx36'nın paylastığı videoda da orta kısımdaki 6 adet gümüş renkli kapasitör CapXon, diğer kapasitörlerin markalarını görebilmek için ugraştım ama pek mümkün değil.

Birçoğu bana Japon göründü, özellikle siyah olanlar Nippon Chemi Con veya Rubycon'a ait olmalı. Siyah kapasitörler genelde onların elinden çıkıyor. Belki kahverengimsi olanlar CapXon olabilir o kadarını anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı