Gaming Anakartların Farkı Nedir?

Furkan Tayfur

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar arkadaşlar.
Başlıkta belirttiğim gibi sizlere sormak istediğim bir sorum var.
Yakın zamanda 2000TL bütçeli ekran kartsız skylake bir sistem toplayacağım.
Bu konuda sizlerin görüşü nedir ?
Gaming kartların ses yonga setleri veya sahip oldukları LAN'ları sayesinde diğer anakartlar arasındaki farkı bariz hisseder miyiz?
Bu ve buna benzer soruları sormak istedim.
Şimdiden teşekkürler.(n)(n)

NOT: Yakın zamanda toplamak istediğim sistemin 2000 TL bütçesinde almak istediğim anakart MSİ B150 Gaming M3 bütçe ile tam uyduğu için bunu tercih ettim. İyi bir seçim mi kendisi bunu da ayriyeten sormak istedim.

MSI ve çoğu diğer Gaming anakartlarda özelleştirilmiş ses yongası, Killer Ethernet /vb (hiç bir yararını görmedim) ve kırmızı siyah renk dışında bişey yok. Ben olsam MSI B150M Bazooka tercih ederdim.

Daha kaliteli bileşenler kullanılıyor. OC serisi olan (örnek olarak; z170) OC potansiyeli olsun ince ayarlar olsun bu tip Gaming kartlarda mevcut. Bence gayet iyi bir seçim. Tabi ki H170 olsa daha iyi olabilirdi.
NOT: Bildiğimiz üzere MSI'ın güncellemesinden sonra ''K'' ibaresi bulunmayan işlemcilere ''BLCK'' frekansı sayesinde OC imkanı sunuyordu.

Benim anakartım yani ASUS Z170A faz sayısı ve yapısı olarak, mosfet soğutması ile msi/asus/gigabyte Gaming 3 serisinden daha iyi yani daha stabil overclock.

Daha kaliteli bileşenler kullanılıyor. OC serisi olan (örnek olarak; z170) OC potansiyeli olsun ince ayarlar olsun bu tip Gaming kartlarda mevcut. Bence gayet iyi bir seçim. Tabi ki H170 olsa daha iyi olabilirdi.
NOT: Bildiğimiz üzere MSI'ın güncellemesinden sonra ''K'' ibaresi bulunmayan işlemcilere ''BLCK'' frekansı sayesinde OC imkanı sunuyordu.
Hocam bir gaming anakart kullanıcısı olarak benimde sizin gibi bir sistem toplama isteğim var. İ5 6500 işlemci ve bahsettiğimiz konudaki anakart tercihi 2000TL gibi bir bütçeye tam uyuyor. Bir de size sormak istediğim sizin gibi HD 530 ile kullanmayı düşünüyorum. 2-3 aylık bir süre olabilir bu imzanızdaki can çekişiyor yorumunuz 1400x900 çözünürlüklü bir monitörde aynı yorumu bana yaptırır mı ?

Benim anakartım yani ASUS Z170A faz sayısı ve yapısı olarak, mosfet soğutması ile msi/asus/gigabyte Gaming 3 serisinden daha iyi yani daha stabil overclock.
Hocam şuanda 2000TL gibi bir bütçem var ve overclock yapmak gibi bir düşüncem doğrusu yok. İ5 6500 yeterli olacaktır diye düşünüyorum ve bu yüzden B150 veya H170 yonga setlerini düşünüyorum. Overclock dışında çok çok merak ettiğim ses yongası ve LAN'ları Gaming anakartları dışında olan kısma bu özelliklerin büyük farkı oluyor mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı