Gaming laptop ile macOS kullanılabilir mi?

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Arkadaşlar MacBook kullanmak istiyorum bazı uyumluluk sebeplerinden dolayı, cihazım imzamda var G770 9300h 1650 vs. acaba 2. işletim sistemi macOS kurabilir miyim ve kurarsam MacBook'lar gibi akıcı vs. olur mu optimize olur mu? Çünkü M1 MacBook'lar çok pahalı.

Hocam bilgi için çok çok sağ olun buradaki olay şu. Ben şimdi GTA 5 silsem misal 120GB ayırsam sanal disk açıp 2. işletim sistemi olarak kurabilir miyim? Ve MacBook'lar gibi LoL falan açar mı? MacBook almayı düşünüyorum ondan önce eğitim gibi kurmak istiyorum 2. olarak kurup 1 hafta onda takılacağım kısaca ve PC açılırken sormayacak mı vs?

Bazı rehberleri takip edip dualboot yapmanızı tercih ederim ve evet sıfırdan kurulum yaparsanız başlangıçta soruyor hangi sistemi başlatacağınızı. Ayrıyeten LoL açar o konuda bir sıkıntınız olmasın.

Hocam bilgi için çok çok sağ olun buradaki olay şu. Ben şimdi GTA 5 silsem misal 120GB ayırsam sanal disk açıp 2. işletim sistemi olarak kurabilir miyim? Ve MacBook'lar gibi LoL falan açar mı? MacBook almayı düşünüyorum ondan önce eğitim gibi kurmak istiyorum 2. olarak kurup 1 hafta onda takılacağım kısaca ve PC açılırken sormayacak mı vs?
Sanal disk derken? Sanırım diski bölmekten bahsediyorsunuz. Evet, diski bölüp dualboot şeklinde cihazı kullanabilirsiniz. Ayrıca dualboot yapıyorsanız LoL'ı macOS yerine Windows'da oynamanız daha iyi olacaktır. Çok daha iyi performans verecektir. Ama oynamak istiyorsanız belki Parallels iş görebilir. Bilgisayar açılırken istediğiniz işletim sistemini seçip sistemi boot ediyorsunuz. Eğitim gibi kurmak derken neyi kastediyorsunuz?

Sanal disk derken? Sanırım diski bölmekten bahsediyorsunuz. Evet, diski bölüp dualboot şeklinde cihazı kullanabilirsiniz. Ayrıca dualboot yapıyorsanız LoL'ı macOS yerine Windows'da oynamanız daha iyi olacaktır. Çok daha iyi performans verecektir. Ama oynamak istiyorsanız belki parallels iş görebilir. Bilgisayar açılırken istediğiniz işletim sistemini seçip sistemi boot ediyorsunuz. Eğitim gibi kurmak derken neyi kastediyorsunuz?

Mac dememin sebebi şarjda 12v verebiliyor bu sebeple pilde Opera bile açılmıyor, MacOS'da 1.1GHz gibi düşük değerlerde olduğundan kafa mantığıma göre daha iyi çalışır. Windows'u sadece oyun için vs. açacağım doğrusu. Eğer yardım edebilecekseniz bu konu üzerinden aktif iletişimde kalalım. Dualboot ile kurmak istiyorum şu anlık bilgileri ekliyorum;
Excalibur G770.
Intel i5 9300H coffe Lake Core.
Intel UHD 630 (1GB)
GeForce GTX 1650 (4 GB)
AIDA64 bilgileri;

Ekran görüntüsü 2022-12-13 133759.png

Ekran görüntüsü 2022-12-13 133814.png

Ekran görüntüsü 2022-12-13 133828.png

@Kleyn

@Merthella

Eğer 12v sorununu çözebilecek bilgili arkadaş varsa yazsın Mac kurmayayım. Pilde CPU 8W 0.79GHz de içini açtığımda pilin üstünde 12v falan yazıyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı