Gaming laptop önerisi

Hocam bende şu an Samsung var ama on the board olunca yapamıyoruz dediler ve tekrarlama olasılığı çok yüksekmiş AMD ile iletişimde geçtiğimde AMD tüm çiplerimizde genllikle kronik bir sorun demişti

Hocam hard disk yuvası varsa adaptör al satılıyor hem 2. bir SSD takmış olursun.
2. bir slot yok hocam sadece bir tane M.2 SSD yuvası var. Forumda bolca konusu döndü bu olayın. HP, İntel işlemcili modellere 2.bir slot koymuş fakat AMD işlemcili modellere 2.bir slota gerek duymamış..

2. bir slot yok hocam sadece bir tane M.2 SSD yuvası var. Forumda bolca konusu döndü bu olayın. HP, İntel işlemcili modellere 2.bir slot koymuş fakat AMD işlemcili modellere 2.bir slota gerek duymamış..
doğrudur hocam ama sizce benim linkini paylaşmış olduğum 4050 li olan monster sistemi nasıldır sizce ?

doğrudur hocam ama sizce benim linkini paylaşmış olduğum 4050 li olan monster sistemi nasıldır sizce ?
Monster Abra serisi "Clevo" kasa kullanıyor ve bu kasa sorunlarıyla meşhur bir kasa. Hani bu kasayı MSI'da kullansa Asus'da kullansa yine aynı şekilde sorunlar çıkartır. Yine de Monster Abra modellerinin bazılarında sorun olmuyor ama attığınız modelde durum nasıldır bilemiyorum. Fakat sonradan çok pişman olursunuz sonuçta RTX 4050 ve RTX 4060 karşılaştırıyoruz. 2 bin TL farka RTX 4060 alma şansınız var ve üstüne üstlük işlemci farkı da var arada. Ryzen 5 7640HS, i5 13500H'dan bir tık daha iyi bir işlemci.

Monster Abra serisi "Clevo" kasa kullanıyor ve bu kasa sorunlarıyla meşhur bir kasa. Hani bu kasayı MSI'da kullansa ASUS'da kullansa yine aynı şekilde sorunlar çıkartır. Yine de Monster Abra modellerinin bazılarında sorun olmuyor ama attığınız modelde durum nasıldır bilemiyorum. Fakat sonradan çok pişman olursunuz sonuçta RTX 4050 ve RTX 4060 karşılaştırıyoruz. 2 bin TL farka RTX 4060 alma şansınız var ve üstüne üstlük işlemci farkı da var arada. Ryzen 5 7640HS, i5 13500H'dan bir tık daha iyi bir işlemci.

Başka önerebilidiğiniz bir laptop var mı?

Başka önerebilidiğiniz bir laptop var mı?
Daha önce ki yaşadığınız deneyimlerden dolayı AMD CPU'ya olan önyargınızı çok iyi anlıyorum fakat önerilerimize güvenin.. Bu bütçede Victus gerçekten rakipsiz bir cihaz. Kendim de bizzat kullanıyorum, bu kadar emin olmasam bu kadar ısrarla önermem. Tabii ki son kararı siz vereceksiniz, belki gidip Monster alacaksınız fakat ben size ısrarla Victus'u önerdiğimi belirtiyorum. Daha önce ki konularımda Throttle hakkında açtığım konu da var isterseniz göz atabilirsiniz. 10 ar dakikalık ve sonra olarak da 15 dakikalık testlerde maksimum 83 derece görüyor Ryzen 5 7640HS. Victus önce ki modellerde sert eleştirilere maruz kaldığı dönemler olmuştu fakat bu serilerde gerçekten çok başarılı.

Daha önce ki yaşadığınız deneyimlerden dolayı AMD CPU'ya olan önyargınızı çok iyi anlıyorum fakat önerilerimize güvenin. Bu bütçede Victus gerçekten rakipsiz bir cihaz. Kendim de bizzat kullanıyorum, bu kadar emin olmasam bu kadar ısrarla önermem. Tabii ki son kararı siz vereceksiniz, belki gidip Monster alacaksınız fakat ben size ısrarla Victus'u önerdiğimi belirtiyorum. Daha önce ki konularımda throttle hakkında açtığım konu da var isterseniz göz atabilirsiniz. 10'ar dakikalık ve sonra olarak da 15 dakikalık testlerde maksimum 83 derece görüyor Ryzen 5 7640HS. Victus önce ki modellerde sert eleştirilere maruz kaldığı dönemler olmuştu fakat bu serilerde gerçekten çok başarılı.

Hocam peki bana laptop soğutucu olarak ne önerirsiniz parada sıkıntı yok kaliteli olsun laptop üsütüne buz koyduğumda erimesin.

Hocam peki bana laptop soğutucu olarak ne önerirsiniz parada sıkıntı yok kaliteli olsun laptop üsütüne buz koyduğumda erimesin.

Ya tabii ki buz koymuycam da tabiri rivayet :D

Ya tabii ki buz koymuycam da tabiri rivayet :D
Laptop soğutucu önermiyorum hocam. Faydasının aksine zararı var, fanlar daha çabuk toz toplar. Onun yerine Laptop standı alabilirsiniz. Soğutma performansını arttırmak için laptopun altını havalandırmanız lazım kısaca yani. 6 ayda bir termal bakımlarını da yaptığınız sürece hiçbir problem yaşamazsınız. Eğer illa soğutucu alacağım diyorsanız, alt kısmında delikleri olan soğutuculara bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı