Gaming laptoplar neden bu kadar pahalı?

Laptoplar normalde de pahalı fakat ülkenin ekonomisi falan daha da pahalılaştı zaten içinde Gaming geçen her şey aşırı pahalı 200 TL'lik masaya.
BİM Gaming masa diyor 400'e satıyor.

Ülkede "Gaming" olarak geçen her şey pahalı.

Sadece ülkede değil her yerde öyle dolar kuru vergi haricinde üretim azaldığı için maliyetler arttı tüm dünyaya nakliye ve kargo maliyetleri aşırı derecede arttı bunlarda fiyatlara yansıyor siz belki yalnız PC ve Gaming ürünlerini takip ediyor olabilirsiniz ama birçok farklı üründe aynı sorun var.

Hocam kusura bakma adam evine teryağını zor alıyor. Sen gelmişsin gm laptop ucuzlar tabii ki ucuzlamaz.

Ben sadece merak ettiğimi sordum
Sadece ülkede değil her yerde öyle dolar kuru vergi haricinde üretim azaldığı için maliyetler arttı tüm dünyaya nakliye ve kargo maliyetleri aşırı derecede arttı bunlarda fiyatlara yansıyor siz belki yalnız PC ve Gaming ürünlerini takip ediyor olabilirsiniz ama birçok farklı üründe aynı sorun var.

Her şey pahalı olduğunu biliyorum ama ben tek Gaming piyasasını takip ettiğim için bu yönden sordum

Laptoplarda %18 KDV dışında bir vergi yok bildiğim kadarıyla. Şimdi tek tük bulunan modellerin pahalı olmasının sebebi satıcıların fazla kar koyup satması. Dolara vurduğunda fiyat farkı aşırı oluyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı