Garen vs Darius

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 5B
Lanede kazanmak sadece aldığınız karakterlere bağlı değil. Çok önemsenmiyor fakat lanede karaktere hakimiyetten çok minyon kontrolü ve harita takibi çok daha fazla önemli. Karaktere hakimlikten çok oyun bilgisi üst düzey olduğu zaman oyuna etkiniz daha fazla oluyor. Her karakteri ortalama oynayıp, oyun bilginiz üst seviyede olduğu zaman o karakteri nasıl oynadığınızdan çok oyuna nasıl etki ettiğiniz ön plana çıkıyor. Zaten iyi olan oyuncuların da her karakteri oynayabilmesini buna bağlıyorum. Minyon kontrolü, harita takibi, ne zaman base atacağın gibi unsurlar karakterden çok daha ön planda olan şeyler.

Ma
Uzun çatışmalarda, Garen'in şansı yok. Garen'in onu E ile sürtüp Q ile çıkması lazım, canı azken tekrar girip ulti ile bitirmesi lazım.

E'yi yemezse daha iyi olur.

Ama Darius gibi, uzun savaş isteyen şampiyona karşı alacaksın Try'ı. Minyonları çekeceksin kule altına, farm almak istiyorsa savaş. Uzun uzun dövüşmek mı istiyor :D Try ölümsüz :D

LoL ezbere pick atılan bir oyun değil. Darius'dan korkmaya gerek yok. Sadece çarı bilip, ona göre oynamanız lazım.

Ya da minyonları bir şekilde kendi kulenize çekip, ormancı veya orta koridordan yardım alacaksın. Başka çaresi yok.

Bu dediğin şey Bronz'da falan olur. Hız Kesen alana kadar, Vayne istediği gibi takılır. Hız keseni yediği anda hiç bir şey yapamaz.
Nasıl hiçbirşey yapamaz demim diyodun vayne bütün top lane herolarıyla top gibi oynar diye

Ma

Nasıl hiçbirşey yapamaz demim diyodun vayne bütün top lane herolarıyla top gibi oynar diye

Evet. Top gibi oynar.

Hizkesen'in ne olduğunu biliyor musun? Bunun 2 cevabı var.

1. Evet, biliyorsun. Hızkesen rakibi süründürüyor. Darius Ghost ile yetişir, W ile slowlar, E ile çeker, Hızkesen basar, Q çevirirse, Vayne ne yapsın? O sırada Vayne 150 hareket hızıyla sürünüyor.

Tamam, düzeltiyorum. Slow yeteneği olan çarlar Vayne'i yakalarsa keser.

Ama Vayne Sürat Coşkusu girerse, üstündeki bütün yavaşlatma etkilerini kaldıracağı için gene kite imkanı sağlar. Mesafesini koruduğu takdirde tekrar top gibi oynar.

Darius çok fazla abartılmış. Garen E ile girip Q basınca dairus skill atamıyor Darius'un ne kadar canı olursa olsun %35 HP civarlarında ulti tek atıyor.

Geri
Yukarı