Garip küçük cızırtı sesi gelmesi

Talhacolak1903

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek
Bilgisayar bazı web sitelerinde beyaz ekran özellikle siyah arka planda olmuyor. Kulaklıksız ya da çok sessiz ortamda minik bir cızırtı sesi oluyor. Acaba nedeni ne çok merak ettim.

Benim eski bilgisayarımda da oluyordu fakat çözümünü hiç bulamadım. Fişin topraklama yerlerini elektrik bandıyla kapatıp sorunu çözenler görmüştüm fakat bende çalışmamıştı. İsterseniz siz de bir deneyin.

Kulaklıktan geliyor sandım ciddiye almayın.

Ekran ile alâkası yoktur. Veri yazıp okurken HDD den gelen mekanik ses o. Zararı olmayıp gayet normaldir.
Yok yok hdd değil onun sesi belli bu anlatamıyorum ama bazı sitelerde ses kaydına alamayacağım şekilde küçük bi ses çıkıyor bilgisayardan nadiren oluyor bu örneğin msi anakartımın bios indirme yerinde çıkmıyor ama özellikler kısmını açınca sessiz bir ortamda çıkıyor :D hiç anlam veremedim herhalde bileşenlerin sesidir.

Yok yok hdd değil onun sesi belli bu anlatamıyorum ama bazı sitelerde ses kaydına alamayacağım şekilde küçük bi ses çıkıyor bilgisayardan nadiren oluyor bu örneğin msi anakartımın bios indirme yerinde çıkmıyor ama özellikler kısmını açınca sessiz bir ortamda çıkıyor :D hiç anlam veremedim herhalde bileşenlerin sesidir.
Aynı ses laptoptan da geliyor, hala kaynağını bulamadım.

O sesin kaynağı coil whinedir bencede çok tiz bir ses özellikle sistem boştayken duyulur, bu sorunu dizüstü bilgisayarında yaşayan bir arkadaş ram ve ssd takviyesi yaparak çözmüştü. Ama kesin bir çözümü yok maalesef.

Masaüstü kullanıyorum ama oyunlarda vs çıkmıyor bana garip gelen sadece çok nadir 2 3 sitede boştayken geliyo dediğiniz gibi dert değil duyulmuyor bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı