Sürprizbozan Gavin (Red Dead Redemption 2)

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çeşitli kasabalarda, "Nigel" adlı bir karakterin arkadaşı Gavin'i aradığını görebiliriz.
1686733330415.png

Diyalog 1: (Arthur ile)

"Arkadaşımı arıyorum, Gavin'i..."
"Korkarım ki Gavin isimli kimseyi tanımıyorum."
"İngiliz herif... İyi bir adamdı. Kayboldu ve, ah... Artık yalnızım."

Diyalog 2: (John ile)

"Arkadaşım Gavin'i arıyorum."
"Ne zamandan beri kayıp?"
"Birkaç yıl, birkaç lanet yıldır kayıp... Nasıl gözüktüğünü hatırlayamıyorum. Onu arıyorum fakat kim olduğunu bilmiyorum."
"Bunu duyduğuma üzüldüm."

Gavin Hakkında Bildiklerimiz:

Nigel, Gavin'in güzel bir mizah anlayışına sahip olduğunu; büyük ve İngiliz olduğunu söylüyor bize. "Büyük" derken neyi kastettiğini tam olarak bilmiyoruz, uzun veya kilolu demek istiyor olabilir.

Gavin Kim?

"Onu tanıyorum fakat kim olduğunu bilmiyor, nasıl gözüktüğünü hatırlamıyorum...." Nasıl olabilir bu? İnsan sevdiği bir arkadaşını unutabilir mi? Aklınızdaki bütün soruların cevabını bir mektupta bulabilirsiniz...

Nigel'ı lootlarsak bir mektup elde ediyoruz:

Senden haber aldığıma çok sevindim. İnanamıyorum dostum! İki arkadaşım - sen ve Gavin, Amerika'da artık çok zengin ve başarılı kovboylarla birlikte büyüdüm! Bu inanılmaz bir haber. Aferin dostum Cidden. Tebrikler. Senin ve Gavin'in orada başarıya ulaşacağını biliyorum. Demek istediğim, mantıklı. Berkshire, küçük eski Maidenhead'den bir çift oğlan, şimdi Amerika'da başarılı. Ben de gelip size katılabilirim.

Şimdi ikiniz çok iyi iş çıkardınız. İkiniz de zenginsiniz ve büyük malikânelerde hizmetçiler ve hepsi de sığırlarla yaşıyorsunuz. Bir Londralı gibi davranıp kışlada tanıştığımız İskoç çocukları kandırıp kandırmadığınızı görmek, hırsınızın doruğuna çıktığı zamanları hatırlıyorum. İşin garibi, Gavin mektubunda bunlardan hiç bahsetmedi ama her zaman biraz sessizdi ve sanırım sen ondan sonra yazdın. Her iki durumda da, ikiniz için modum var. Yapılan. Kovboylar! Milyonerler! Seni özledik, özellikle annen, baban öldüğünden beri, ama bana seninle gurur duyduğunu söyledi. Gavin'in annesi bile mutluydu. Sende olmadığını düşündüğüne dair her zamanki sözünü söyledi ama gülümsedi ve oğlunun eninde sonunda bir anlam ifade edeceğini ya da mantıklı falan geleceğini bildiğini söyledi. Berkshire sonsuza dek.

Dostun, Tom
Mektuptan Anladıklarımız:

-Gavin de, Nigel da başarılıymış.
-Gavin'in ve Nigel'ın anneleri onlarla gurur duyuyormuş.
-Gavin'in babasından bahsedilmiyor, Nigel'ınki ise ölmüş.

Şimdi, bunları birleştirip yorumlayalım.

Gavin ile Nigel'dan aynı kişi gibi bahsediliyor. Çünkü öyleler! Nigel'ın babası vefat ettikten sonra, Gavin kişiliği ortaya çıkıyor. Kişilik bölünmesi, tramvatik olaylardan sonra görülebilen bir psikolojik hastalıktır.

Gavin kişiliği, Nigel'ın babası öldükten sonra ortaya çıkmıştır. Nigel veya Gavin, başarıya ulaştıktan sonra Gavin kişiliği kaybolmuştur.

Gavin Kişiliği Neden Yok Oldu?
Gavin, Nigel'ın babasının ölümünün üstesinden gelmesine yardımcı olmak için oluşmuş olabilir.
1686733354783.png

Geri
Yukarı