Gece kullanıma uygun Switch nedir?

Hunerci

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Selamlar,

Bildiğiniz üzere mekanik klavyeler hız açısından pek fark edilmese de membran klavyelere göre daha başarılı durumdalar. Kişiye göre hoşnut olan Switch sesleri ve hissiyatı farkı da güzel özellikler bence. Ben de mekanik bir klavye tercih edeceğim fakat odamın duvarları bir miktar ince ve iki tarafımda da yatak odası bulunmakta. Bundan dolayı gece etrafı çok rahatsız etmeyecek bir Switch'e sahip klavye arayışındayım.

Tam olarak ne seçsem pek karar veremedim. Çünkü hem kendi ailemin, hem de yan komşumun rahatsız olmasını istemiyorum. Sırf bu yüzden membran bir klavye almayı da düşünmüyorum. En kötü ihtimalle bir süre zarfında çift klavyeye geçiş yaparım.

Blue Switch'li klavyeler aşırı miktarda ses çıkarmakta ve düşündüklerimin arasında bile yer almamakta. Aklımda GX Blue Switch'li G513 Carbon klavyesi vardı fakat bana uygun değil. Sanırım benim ihtiyacıma en uygun olan Switch'ler siyah, beyaz, Speed ve kırmızı olanlar. Kırmızı maviden bir miktar daha sessiz. Siyah Switch'i bulmak zaten zor iken, beyaz olanlar da sadece pahalı modellerde bulunuyor.

Düşündüğüm Corsair K68(Red Switch), K70(Red Switch) mk. 2, K95 Platinium(Brown/Speed Switch) modelleri var. Sizin de yardımınız olursa çok sevinirim.

Teşekkürler,

İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Brown ve Red Switchlerden hangisinin sesi ve hissiyatı daha iyidir sorusunu sormama gerek yok sanırım fiyat bakımından. Çok teşekkür ederim mesajlarınız için.

Brown ve Red Switchlerden hangisinin sesi ve hissiyatı daha iyidir sorusunu sormama gerek yok sanırım fiyat bakımından. Çok teşekkür ederim mesajlarınız için.
Tamamen kişisel bir tercih. Brown hem ses hem de hissiyat olarak red ve blue nun arasında kaldığı için bence en güzel switch browndur. Corsair K95 brown kullandım ben de, çokta memnundum.

Tamamen kişisel bir tercih. Brown hem ses hem de hissiyat olarak red ve blue nun arasında kaldığı için bence en güzel switch browndur. Corsair K95 brown kullandım ben de, çokta memnundum.

Çok teşekkürler yanıtınız için. Konu başlığında da olduğu gibi, gece kullanımı nasıl? Herhangi bir şekilde rahatsız olan bir aile ferdi veya komşunuz var mı?

Çok teşekkürler yanıtınız için. Konu başlığında da olduğu gibi, gece kullanımı nasıl? Herhangi bir şekilde rahatsız olan bir aile ferdi veya komşunuz var mı?
Bizim evde yalıtım sorunu yok. Yanımdaki iki odada da ailem var fakat blue switchten bile rahatsız olmuyorlar.

Fakat brown ses konusunda bir sorun yaşatmayacaktır yalıtım kötü olsa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı