Geçirdiğiniz en kötü kaza?

2018 Yılında sıcak bir Temmuz gecesi şehirler arası yolculuk yapıyorduk, araba arkadaşımındı o kullanıyordu ben ise hafif uykulu 'Ya abi bu Mürkmelekom'un çektiği bir yer bile olmaz mı ya' tarzı söylemlerle telefona bakıyordum, sonra gözlerim yoruldu bayağı, arkadaş arkadan atlı kovalar gibi basmış... Gece gece bir yerden sonra bakın arkadaşlar tamamen yorgunluk, arkadaşımın geri kafalılığı ve hız yüzünden kaza yaptık. O kadar viraj dönmüş adam storylerine bakıyorum, gitmiş düz yolda ismini bilmediğim bir yer var bu karşı şeritle bizim aramızda V şeklinde çukurumsu bir yer yol boyu gidiyor, amacı kaza yaparsak karşı şeritteki insanlara zarar vermemek, çukurda kalmak. Yaklaşık 247 kmh gibi bir hızda çukura girmişiz, allahtan yolda bariyer yokmuş yani belli bir yerden sonra yol boyu yoktu nedenini bilmiyorum. Ben diğer sese göre hafif bir alt sürtme sesi duydum, affınıza sığınarak yazıyorum 'noluyo a*k' diye kafamı kaldıramadan gerçekten çok büyük bir sesle girdik oraya, bütün airbagler açıldı etrafımdaki, kazayı yara almadan atlattım, nasıl oldu bilmiyorum ön cam kırıldı, arkadaşın gözünün altına bir parça girdi, arkadan gelen diğer arkadaşımız ambulansı aradı direkt, yaralanmayla atlattık araç 500-550m arası sürüklenmiş. O olaydan sonra 1 sene boyunca 120 kmh nin üzerine çıkamamıştım korkudan, kamu spotu gibi oldu biraz ama hız yapmayın arkadaşlar :D, cidden akıl kârı bir iş değil...

Hayatımda şu ana kadar geçirdiğim ilk ve tek kazadır, o da ilk defa minibüse binmiştim, bindikten 2-3 dakika sonra arkadan sertçe araba vurdu, baya sarsıldık içerde, çiziksiz kurtuldum 😎

4-5 sene önce falan bir tane parkta oyuncak gibi bir şey vardı. İçine binecekler biniyor bir kişide o oyuncağı döndürüyordu. Biz de eğlence olsun diye dönerken onun demirlerine asılırdık. Herkes asıldı. Dedim ben de asılıyım. Tam asılırken elimden kaydı. Taşlara yüzüstü düşmüştüm. Baya ağlamıştım. Küçüktüm tabi.

Arkadaşlar benim başıma araç kullanırken veya araçtayken birçok kaza geldi. Tam 14 yıldır toplamda 8 tane kazaya maruz kaldım ve 1 tanesinde bile benim suçum yoktu.

Şimdi sizden en kötü kazanızı istiyorum veya tüm kazanızı. Ben hemen anlatıyorum.

Arkadaşlar şimdi ben Afyonkarahisar yolu var. Orada 2006'da, 2006 model Ford Focus vardı ( çok iyi arabaydı o zamana göre ). Ben kullanırken kış ayı idi. Yolda bariyer yoktu. Mercedes sollama yaparken frene bastım. Tam da dönüşte tam bir öküzlük, ondan sonra tarladan çıkan traktörlerin çamurları ve kaygan zemin ile benim frene basmam ile kaza gerçekleşti. Araç airbag açmamıştı. Ben taklalar falan atmıştım. O zamanlar yol uçurum olduğu için önlem olarak bir bariyer vardı oraya falan vurdum. Ben uçurumdan düşmek üzereydim. Araç darmadağın ama bir tesadüf var tam o kazanın öncesinden haftalar önce arka sol kapıya vurmuşlardı. Bir o kapı sağlam kaldı. Ne kadar değişik bir şey ben çözemedim. O kapı değişmişti. O zaman kaskodan 28 bin TL para aldım. Aracı verdim. O zamanın parası iyiydi 28 bin küsurlerde para aldım. Kaskodan araç perte çıktı tabii. Sonra ise bir kazam daha oldu. Yıllar sonra bu da büyük. Ben yoldayken İzmir Balıkesir yolunda iken kamyoncu bir öküz kişi kocaman taş düşürmüş. Ben yolda iken karton sandım, uçup gider dedim. Tam anladım taş olduğunu ama yırtamadım. Sol şeritte idim sağ tekerlerlerle üstünden çıktım falan havalandık sonra bir baktık lastik yarıldı ve jant yamuldu :D Şaka gibi ama gerçek bir kişi de ortalamış aracı ile zor yırtmış. Çekişi falan bekledim çok kötü idi kontrolü kaybedebilirdim. O kadar sert tuttum ki direksiyonu anlatamam. Aracım Ford Fiesta idi. Araçta tek o vardı. En son conta yaktı araç toparlanmadı. 1 yıl önce 52 bine çıkardım. Piyasanın aşağısında verdim. Daha bir sürü kazam vs var ama burada hepsini yazamam. Uzun uzun ağırı var zaten. 8-9 kaza yaptım onun 3 veya 4'ü önden arkadan çarpma. Araçta hasar vardı küçük çaplı kazalar idi. Kısacası daha var ama isterseniz diğerlerini de anlatırım. Benim bu kadar. Sizin hikayenizi bekliyorum iyi Sosyaller.

Biraz geç yazıyorum ama dün bir kaza yaptım bana göre hiç olmayacak bir kazaydi bir tane Toyota marka aracı solladim sağ aynama baktim sağ şeride geçmek için adamın olmadığını görünce sağımda kör noktamda olduğunu anladım sağıma baktığımda adam kayıyordu ben virajda gaz verdiği için kontrolu kaybettiğini düşünüyorum onun kaydığını görünce iki elim direksiyonda frene bastım ama araba önüme çoktan gelmişti ve beni kaldirima doğru itledi kaldırımdaki cikintiya sol tekerim çarpıp rot salıncakla birlikte kopmuş kopmanin etkisiyle araba yan yatti emniyet kemerim bağlı olduğu için burnum bile kanamadi ama o arabanın kaydığını gördükten sonra olay o kadar hızlı geliştiki direksiyonu tutup frene basmaktan başka hiçbir şey yapamadım 2 3 sn içinde oldu gibi kaldırımda öyle bir çıkıntı olmasa teker takilmazdi sadece sürterdi bende bir şekilde toparlardim maalesef kazaya sebebiyet veren aracin sürücüsü benim ona çarptığımi iddia ediyor benim korkum ise şu ben suçlu olmadığım halde suçlu muamelesi görür müyüm çünkü kime inanicaklar ortada kamera yok fotoğraflardan anlaşılır mi ondan emin değilim polis raporu tuttu adamin ne dediğini bilmiyorum ben o sırada ambulanstaydim

Dosya Ekleri

• IMG_20240421_161152.jpg
    IMG_20240421_161152.jpg
    156,6 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_20240421_161149.jpg
    IMG_20240421_161149.jpg
    181,4 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_20240421_160306.jpg
    IMG_20240421_160306.jpg
    291,5 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_20240421_160304.jpg
    IMG_20240421_160304.jpg