Geçmiş Apartman Aidat hesaplaması

Sanırım bizim de öyle çünkü danıştığım bir kaç kişi dedi günlük üstüne ekleniyor diye. Benim hesabımla yönetimin hesabı çok farklı çıkıyordu.
Eğer öyle ise :
1.9₺x 30= 57₺
57₺x12= 684₺ bu gecikme faizi
Ana para ile toplanılınca: 38x12=456+684= 1140₺ yapar.Bir yanlışlık yapmadı isem sanırım böyle çıkarıyorlar bu parayı doğru mu? Çünkü günlük değil de ben aylık olarak hesapladığım zaman 1.9₺'yi toplam borcum 478₺ gibi komik bir rakam çıkıyor ve kabul etmiyorlar.
Şimdi şöyle faiz günlük faiz öyle hesaplanmıyor. Aidatlar için demiyorum günlük faizin nasıl hesaplandığını anlatmak için diyorum.
38 TL borcun var her gün yüzde 5 arttığında şöyle hesaplanıyor 1. gün + 1,9 TL ikinci gün 38+1,9 TL'nin yüzde 5 i tekrar alınıp ana paraya eklenerek katlanarak gidiyor. Yani her gün borcun 1,9 TL artmıyor da katlanarak artıyor. Anlatabilmişimdir umarım.

Şimdi şöyle faiz günlük faiz öyle hesaplanmıyor. Aidatlar için demiyorum günlük faizin nasıl hesaplandığını anlatmak için diyorum.
38 TL borcun var her gün yüzde 5 arttığında şöyle hesaplanıyor 1. gün + 1,9 TL ikinci gün 38+1,9 TL'nin yüzde 5 i tekrar alınıp ana paraya eklenerek katlanarak gidiyor. Yani her gün borcun 1,9 TL artmıyor da katlanarak artıyor. Anlatabilmişimdir umarım.
Bu ne acayip bir iştir hocam valla gece gece beynim yandı. Cevabın için sağolasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı