GeForce 610M Bilgisayar Kasmaya Başladı

nightmaretr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Bugün sizlere bir sorundan bahsedeceğim. Bilgisayarım Minecraft, Warband gibi oyunlarda kasmıyordu. Ancak Zula kasmaya başladı ve cidden çok can sıkıcı bir durumdu. Aslında Zula'da önceden kasmıyordu ama oyunda problem varmış. Mc, Warband gibi oyunların kasmayıp da Zula'nın kasmasını saçma buluyordum ve psikolojim bozulmuştu :( Meğer oyunda sıkıntı varmış sadece bende değilmiş. Her neyse ben PC'ye çok format attım ve Minecraft, Warband gibi oyunlarda kasmıyordu fakat onlarda kasmaya başladı. Sizce ne yapmam gereklidir? 2 Güne bir format atıyorum sinirim bozuluyor. PC Özellikleri Şöyle

NVIDIA GeForce 610M | Intel HD Graphics 4000
8 GB RAM Bellek
2.60 GHz İşlemci
250 GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia GT610M giriş seviyesi bir ekran kartıdır. Pek performans beklemeyin.
Bu oyunları düşük grafik seviyelerinde ve V-sync ayarları açık oynamanı tavsiye ederim.
Minecraft için sürüm fark etmeksizin Optifine kur. Oyun optifine olmadan asla istikrarlı çalışmıyor.
Reklamlı bağlantılar açılmaması için (Mirror) yazan yazıya tıklayın.
Screenshot.png
Warband varsayılan olarak harici ekran kartı profili bulunuyor.
Zula ve Minecraft için ise kendin Nvidia denetim masasından ekleme yapman gerekiyor.
Minecraft için ''javaw.exe'' dosyasını tanıtman gerekiyor. Zula oyununda hangi dosya bilmiyorum. Ama genelde oyun dosyalarında en yüksek boyutlu uygulama exe'si oluyor.
Kod:
Disk:\Program Files (x86)\Minecraft Launcher\runtime\jre-x64\bin\javaw.exe
En son olarak bağlantıdaki konuya göz atın.

O kart GTA: San Andreas'da bile kasar hocam.
Bundan 1 yıl öncesinde Gta 5 Kasmıyordu
Nvidia GT610M giriş seviyesi bir ekran kartıdır. Pek performans beklemeyin.
Bu oyunları düşük grafik seviyelerinde ve V-sync ayarları açık oynamanı tavsiye ederim.
Minecraft için sürüm fark etmeksizin Optifine kur. Oyun optifine olmadan asla istikrarlı çalışmıyor.
Reklamlı bağlantılar açılmaması için (Mirror) yazan yazıya tıklayın.
Warband varsayılan olarak harici ekran kartı profili bulunuyor.
Zula ve Minecraft için ise kendin Nvidia denetim masasından ekleme yapman gerekiyor.
Minecraft için ''javaw.exe'' dosyasını tanıtman gerekiyor. Zula oyununda hangi dosya bilmiyorum. Ama genelde oyun dosyalarında en yüksek boyutlu uygulama exe'si oluyor.
Kod:
Disk:\Program Files (x86)\Minecraft Launcher\runtime\jre-x64\bin\javaw.exe
En son olarak bağlantıdaki konuya göz atın.
Bir terslik var format attığım için kasmaya başladı önceden kasmıyordu diyorum Gta 5 Bile kasmadan oynadım bu pc de

Dizüstü bilgisayar ısındıkça kendini limitler. Termal macun değişimi ve bakımı en son ne zaman yaptırdınız?
GTA V en düşük ayarlarda 30-40 FPS arası oynarsınız. Bu bana göre akıcı bir performans değildir.

Oyunları entegre kart ile açıyor olabilir misiniz? Oyuna sağ tık yapıp 610M ile açmayı deneyin.
Evet denedim birşey değişmedi zaten Nvidia ile çalıştırıyorum
Dizüstü bilgisayar ısındıkça kendini limitler. Termal macun değişimi ve bakımı en son ne zaman yaptırdınız?
GTA V en düşük ayarlarda 30-40 FPS arası oynarsınız. Bu bana göre akıcı bir performans değildir.
Bende ısındığından dolayı böyle yapıyor diyorum yani Oyun açınca pc den fazla ses geliyor bugün içini açtım bitane vida vardı çıkmadı biraz yalama oldu sonra pc yi açmaya çalıştım açılmadı rami ters takmışım
GTA V kasmıyordu da hangi ayarlarda ve çözünürlükte?
En düşükte oynayabiliyordum

Bundan 1 yıl öncesinde Gta 5 Kasmıyordu
Bilgisayar gün geçtikçe eskir ve yavaşlar. 1 yıl boyunca bilgisayarın ciddi anlamda eskiyebilir. Mesela benim Laptop'um 6 senelik. geçen sene arada sırada Minecraft'ı 30-40 fps'de oynatabiliyordu, fakat şu anda 5-10 fps'in üstüne hiç çıkamıyor. Ayrıca 610M zaten düşük bir kart, performans beklemeniz yanlış.

Yeni konular

Geri
Yukarı