GeForce 920M laptopa RAM takviyesi

Bütçe
300

Selex9889

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar Lenovo ideaped 100 kullanmaktayım, ekran kartım altta belirttiğim gibi GeForce 920M ekran kartımın işlemcime göre yüksek bir seviyede olduğunu gördüm. Genelde ekran kartı uyuyor yani bir darboğaz söz konusu. Aynı zamanda oyunlarda RAM kullanımına baktığımda RAM'in neredeyse tamamı kullanılıyor ve ani FPS dropları yaşıyorum. İşlemci olarak değil ama RAM meselesinden daha çok sıkıntı yaşıyorum. O yüzden bir tane daha 4 GB RAM ekleyerek çift kanal 8 GB yapmak istedim fakat CPU-Z'de 1 slot olduğunu gördüm internette aynı model 2 slot gözükmekte ve başka konu açanlardada aynı laptop için 1 slot gözüküp 2 slot çıktığığını görmüştüm o yüzden 1 tane 8 GB'lik almak daha mantıklı geldi 1 slot varsa 2. 4 GB elimde patlar ama 1 tane 8'lik olursa (çift kanal olmadığı için daha az performans olur ama ) daha rahat kullanırım gibime geldi malum bir tanee 8 GB'lik laptop RAM'i 300 TL sizce ne yapmam gerek? (Lütfen toptan PC değiştir gibi bir fikir vermeyin zaten para biriktiriyorum ama daha var, bu sistem beni çok kısıtlıyor kısa zamanlı bir çözüme gidiyorum yeni PC alana kadar bu vilgi doğrultusunda cevap verirseniz mutlu olurum).

Laptop özellikler;

i3 5005U.
GeForce 920M.
110GB HDD.
4 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı