GeForce 9800 GT aşırı ısınma sorunu

UfukErsoy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3070Ti
i7 12700h
32gb ddr5 4800mhz ram
2+1tb ssd
2k 165hz
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce 9800 GT 1GB 256 Bit ekran kartı aldım 90 TL'ye, kartı sahibi test etmiş ve bir sorun görmemiş. Ama kart aşırı derecede ısınıyor, boşta 66 derece CS GO, GTA 4 gibi oyunlara girince 102 dereceyi görüyor. Bakımları yapılmış, termal macunu sürülü, fanı da çalışıyor. Sıcaklık değerlerine MSI Afterburner ile baktım. Kasa içinde işlemci fanı hariç bir fan yok ama yine de çok ısındığını düşünüyorum, sorun ne olabilir? Kasa masa üzerinde duruyor. Sistemim şöyle: 2+2 4 GB DDR3 1333 MHz RAM, anakart Foxconn G41 md, Q9300 işlemci ve 420W PSU. OC yapsam da yapmasam da değerler aynı 1-2 derece fark var sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu da çözümüde siz yazmışsınız. Sorun kasada bir hava akışı olmaması, çözüm hava akışı olan bir kasa. 🙂 Gayet normal bir sıcaklık hiçbir hava akışı yok.

Birkaç gün önce 9800 GT 1GB 256 Bit ekran kartı aldım 90 TL'ye, kartı sahibi test etmiş ve bir sorun görmemiş. Ama kart aşırı derecede ısınıyor, boşta 66 derece CS GO, GTA 4 gibi oyunlara girince 102 dereceyi görüyor. Bakımları yapılmış, termal macunu sürülü, fanı da çalışıyor. Sıcaklık değerlerine MSI Afterburner ile baktım. Kasa içinde işlemci fanı hariç bir fan yok ama yine de çok ısındığını düşünüyorum, sorun ne olabilir? Kasa masa üzerinde duruyor. Sistemim şöyle: 2+2 4 GB DDR3 1333 MHz RAM, anakart Foxconn G41 md, Q9300 işlemci ve 420W PSU. OC yapsam da yapmasam da değerler aynı 1-2 derece fark var sadece.
Macun yenilenmesi gerekir bence.

Sorunu da çözümüde siz yazmışsınız. Sorun kasada bir hava akışı olmaması, çözüm hava akışı olan bir kasa. 🙂 Gayet normal bir sıcaklık hiçbir hava akışı yok.
Evet olabilir kasa kapağı açıkken sıcaklık biraz düşüyor en kısa zamanda kasa içine fan alacağım veya kasayı değiştiririm.
Macun yenilenmesi gerekir bence.
Aldığım kişi de öyle dedi hafta sonu kaliteli bir macunla yenileyeceğim inşallah düzelir.
Kasaya bir tane egzoz fan alın büyük ihtimalle sorun çözülür yada kasanın kapağı açık kullanın öyle deneyin.
Kasa kapağı açıkken 5-6 derece düşüyor. En kısa sürede bir fan alacağım inşallah teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı