GeForce Experience Kayıt Alırken Cızırtı Sesi

Arkadaşlar, ben herhangi bir kayıt aldığım zaman video boyunca sürekli olarak hiç kesilmeden cızırtı sesi geliyor.
Hani kanalda yayın yokken cızırtı tıslama yapar ya aynı öyle. Herhangi bir ayarı vs. var mı bilen?
Arctis 3 kullanıyorum ve GeForce Experience en güncel sürüm yüklü.

( Ben bu şekilde çözdüm sizin için garanti veremem )
Herkes bilgisayarında birkaç ayar yapar ve bazen bunun bir önemi bile yoktur. Bu ayarları yaparken daha iyi kalitede ses, görüntü ve kayıt almayı düşünürsünüz. En azından ben düşündüm ve yaptım. Mikrofonumun kalitesini orijinalden 192000Hz'e çektim. Ekran kaydı alana kadar her şey iyiydi. Kayıtlarda mikrofon kapalıyken sorun yoktu. Açtığımda ise inanılamaz derecede sesleri boğan bir crrr sesi vardı. Sorunun mikrofondan kaynaklandığını anladım. Daha sonrasında mikrofonumun kalitesini orijinalden 192000Hz'e çektiğimi hatırladım. Sorun şu ki orijinal ses kalitesi neydi hatırlamıyordum :). Bende sadece 48000Hz'e düşürdüm. Kaydettim ve tekrar kayıt alıp denemeler yaptım. Crr sesi artık gelmiyordu. O sırada çoktan buradaki yazıları okumuştum bile. Bende yardımı olur diye yazmak istedim. Umarım işinize yarar! 👍

Denetim Masası/Donanım ve Ses/Ses/Kayıt/""Mikrofonunuz""(Sağ tık)/Özellikler/Gelişmiş/Varsayılan Biçim/*2 kanalı, 24 bit, 48000 Hz (Stüdyo Kalitesi) *seçeneği

1706212820745.png

Tekrardan söylediğim gibi umarım işinize yarar, iyi günler dilerim 👍

Geri
Yukarı