GeForce MX150 Oyunlarda FPS düşmesi

RazQr94TR

Kilopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hepinize merhabalar arkadaşlar, benim naçizane olmasını istediğim bir sorunum var. Şimdi 6 ay falan önce yeni bir laptop aldım. Özellikleri ihtiyacımı görecek kadar iyi, ama son zamanlarda oyunlarda çok fena FPS düşmesi yaşamaya başladım. Eskiden %90'a yakın yüksek çözünürlük ayarlarında GTA V oynarken son 1 haftadır en düşük grafik ayarlarıyla bile 30-40 saniyede bir FPS düşmesi yaşıyorum ve oyun 3 saniye civarında kasıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
Sistem özellikleri:
i7 8550U 1.8-1.99 GHz işlemci.
12 GB RAM.
520 GB SSD.
GeForce MX150 ekran kartı (2 GB GDDR5) (Bit değerini bilmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhabalar arkadaşlar, benim naçizane olmasını istediğim bir sorunum var. Şimdi 6 ay falan önce yeni bir laptop aldım. Özellikleri ihtiyacımı görecek kadar iyi, ama son zamanlarda oyunlarda çok fena FPS düşmesi yaşamaya başladım. Eskiden %90'a yakın yüksek çözünürlük ayarlarında GTA V oynarken son 1 haftadır en düşük grafik ayarlarıyla bile 30-40 saniyede bir FPS düşmesi yaşıyorum ve oyun 3 saniye civarında kasıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
Sistem özellikleri:
i7 8550U 1.8-1.99 GHz işlemci.
12 GB RAM.
520 GB SSD.
GeForce MX150 ekran kartı (2 GB GDDR5) (Bit değerini bilmiyorum.)
Hocam oyun içi sıcaklık değerlerine bakabilirmisiniz + olarak işlemciniz turbo ile 4ghz çıkıyor bilginiz olsun

Hocam oyun içi sıcaklık değerlerine bakabilirmisiniz + olarak işlemciniz turbo ile 4ghz çıkıyor bilginiz olsun
Merhaba hocam, ona nasıl bakacağım o konuda bilgilendirebilir misin beni ? Bide acaba dizüstü bilgisayarı stres testine mi soksam acaba veri bakımından?
İşlemci sıcaklığı GTA oynarken 80 derecenin altına inmiyor bazen 90 derecenin üstüne çıktığı oluyor. Şuan boş kullanımda işlemci sıcaklığı 50 derece civarında, yük altına girdiğinde 60 dereceyi geçiyor. Ekran kartı o kadar ısınmıyor. Acaba aldığım yere götürüp termal macunu yeniletsem mi? Belki bir faydası olabilir. Zira tüm oyunlarda bu sorunla karşılaştım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı