GeForce NOW'da oyunlar kasıyor

mrkomec

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, internet sorunum olmamasına rağmen oyunum takılıyor sürekli. İnterneti ve bilgisayarları benden kötü olan arkadaşlarım bile takılmadan oynuyor sadece ara sıra çözünürlükleri düşüyor. Bende o bile olmamasına rağmen faremi çevirirken kasıyor. Yardımcı olur musunuz?

Dostum bende aynı sorunu yaşıyorum. AC Odyssey akıcı denebilecek bir şekilde tatmin etmese de 60 FPS oynanıyor gibi gözüküyor. Fakat Sniper ghost Warrior oyunlarında kasıyor. Sistem bana çok rezil bir deneyim yaşattı aldığım 1-2 gün denedim ama tadım kaçınca bıraktım, 6 Ocak'ta bitiyor bir daha da yenilemem düzelmediği takdirde.

Biz almadan önce arkadaşımızın üyeliğinden deniyoruz. Bir arkadaşım sorunsuz kullanıyor ama diğer arkadaşım bu sorundan müzdarip.
Hayır, arka plan uygulamalarının sayısını azaltın. GFN'in olayı yeni donanım almadan oyun oynamak. GFN kullanmak için yeni donanım almak doğasına aykırı olur.

Bu arada aldığım SS tam en yüksekteyken aldığım kareymiş sanırım. Şu an kontrol ediyorum. Ortalama 55-60-70 civarında. %60 kullanımda da yaşanacak şey mi? Arka planda her şey kapalı.

Biz almadan önce arkadaşımızın üyeliğinden deniyoruz. Bir arkadaşım sorunsuz kullanıyor ama diğer arkadaşım bu sorundan müzdarip.

Bu arada aldığım SS tam en yüksekteyken aldığım kareymiş sanırım. Şu an kontrol ediyorum. Ortalama 55-60-70 civarında. %60 kullanımda da yaşanacak şey mi? Arka planda her şey kapalı.
Mümkün. Net konuşamıyorum. GFN her sistemde kusursuz çalışmıyor ve genelde yapabileceğimiz müdaheleler yerel sistemin kasmasını önlemek, internet bağlantısını iyi tutmak. Ayarları internete uygun şekilde yapmak. Daha fazlası mümkün değil.

Sistemin kötü olmasının sebebi de bu zaten. Olay ekran kartsız insanlar için sistemde olan oyunları oynatmak amaçlı. 110 Mbps internet ve sağlıklı ping değerleriyle bu sorunları yaşadım. Zaten elimde olan ve oynamak istediğim 3 oyun var 2'sinde kasıyor. Ne anladım ben bu sistemden yani.
Denedik hocam aynı sorun devam etmekte. GeForce NOW müşteri hizmetlerine bağlandık bizi GAME+'a attı. Onlar da asistanla cevap veriyor.
Destek felan yok dostum bir de. Hiç bir şekilde destek alamıyorsun, otomatik mailler alıyorsun sadece. Tamamen rezalet bir sistem.

Sistemin kötü olmasının sebebi de bu zaten. Olay ekran kartsız insanlar için sistemde olan oyunları oynatmak amaçlı. 110 Mbps internet ve sağlıklı ping değerleriyle bu sorunları yaşadım. Zaten elimde olan ve oynamak istediğim 3 oyun var 2'sinde kasıyor. Ne anladım ben bu sistemden yani.

Destek falan yok dostum bir de. Hiçbir şekilde destek alamıyorsun, otomatik mailler alıyorsun sadece. Tamamen rezalet bir sistem.

Aynı şekilde internetimde sorun yok ve oyunları kasıyor. Bunu birçok kişi ile defalarca test ettik. Mesela BF1'de bomba patlayınca veya haritaya doğarken oyun kasıyor. Ekran kartının ve işlemcinin kastığına dair uyarı veriyor oyun. Diğer oyunlarda da kalabalık yerlere girince falan kasıyor. Yani çoğu insanın pek ihtimal vermediği gecikmeyi çözmeleriydi ve bunda hiç sorun yok ama bağlandığımız bilgisayarlar kasıyor şaka gibi. En zoru başarmışlar (ki bunu başaran GeForce), en temel şeyde sorun var. (ki bu da GAME+ ile alakalı gibi gözüküyor)

Aynı şekilde internetimde sorun yok ve oyunları kasıyor. Bunu birçok kişi ile defalarca test ettik. Mesela BF1'de bomba patlayınca veya haritaya doğarken oyun kasıyor. Ekran kartının ve işlemcinin kastığına dair uyarı veriyor oyun. Diğer oyunlarda da kalabalık yerlere girince falan kasıyor. Yani çoğu insanın pek ihtimal vermediği gecikmeyi çözmeleriydi ve bunda hiç sorun yok ama bağlandığımız bilgisayarlar kasıyor şaka gibi. En zoru başarmışlar (ki bunu başaran GeForce), en temel şeyde sorun var. (ki bu da GAME+ ile alakalı gibi gözüküyor)

Evet sorun GAME+'dan kaynaklandığını düşünüyorum. GeForce'un canlı assistanıyla görüştüm, GAME+ altyapısında olduğu için karışamadıklarını söylediler. Ne varsa kötüsü bizde oluyor şaşırmamak lazım. İlgi alaka sıfır bir şirket. Üzücü.

Geri
Yukarı