Gelişmek için nasıl bir yol izlenmeli?

gazozturk

Kilopat
Daha fazla  
İstatistik, veribilimi, Python, makine öğrenme, backend yazma, SQL gibi konularda kendimi çok geliştirdim.
Türkçe içerik eksik olduğundan dolayı, ileride udemyde eğitim seti çekmek gibi bir planım da var, istatistik ve Python ile alakalı. Yanında da küçük projeler ve freelance işler yaparım diye düşünüyordum. Buradan biriktirebileceğim parayla da, büyük projelere atılmak vs.
tanıdığım Microsoft'da çalışan bir abi ile konuştum bütün motivasyonumu bitirdi.
Projeler yerine, e-ticaret platformu yap dedi. Yapay zeka artık eksiksiz kod yazabiliyor, eğitim setini kim izleyecek dedi. Ben de tam tersine Türkçe içerik eksikliği olduğunu düşündüğüm için, mantıklı olur diye düşünüyorum. Açıkçası motivasyonum gerçekten ileri düzeyde veri bilimci olabilmek. Birçok yazılım dili öğrenip çorba olmak yerine, belirli başlı alanlarda uzmanlaşmak bana mantıklı geliyor.
Nasıl bir mentalitede ilerlemeliyim, kendimi bu geliştirmeye devam etmem yanlış mı?
Proje veya projeler yapmak bana bir şey katmaz mı, beni öne geçirmez mi?

Son düzenleme:
Kendin alanınla ilgili projeler yap Türkçe kaynak yok çok fazla TR'de ama 2-3 tane adam var yani ve kırmak gibi olmasın ama bence YouTube fikri saçma projelerini belgele işe girerken bir yerde bayağı yardımcı oluyorlar.

Türkçe içerik bence gayet var YouTube'da hocam yeterli seviyedemi tam izleyemedim başlangıç seviye C# biliyorum az buçuk.

Ben de hevesle çıkıp bir şeyler yapmak istediğimde "onu değil şunu yap, bunu değil şunu yap" şeklinde çok fazla konuşan oldu açıkçası. Ama sen kendi işini eksiksiz yaparsan, sana duyulan ihtiyaç yine bitmeyecek. "Yapay zeka kendi kendini train edebiliyor", "İşte yazılımcıların sonu geldi" minvalinde haberler yapılırken "AI Prompter" şeklinde bir iş kolu gelişti. Yani sen işini güzel yaparsan, yapay zekanın bile sana ihtiyacı olacak. Eminim ki yapay zeka bir şeye göz diktiyse bile, benim sağda solda kazandığım 3-5 kuruş paraya göz dikmemiştir.

Eğitim videoları hazırlamak istiyorsan eğitim videoları da hazırlayabilirsin ancak bunun için henüz erken gibi geldi bana. Öncelikle projeler geliştirip, sektöre çalışmalar yapıp eğitimlerini bunun üzerine geliştirebilirsin. Bu sayede eğitimlerini iyice özelleştirerek gereksiz detaylardan kurtarabilirsin. Daha spesifik eğitimler her zaman için kesin kitlelere hitap eder.

Ben de hevesle çıkıp bir şeyler yapmak istediğimde "onu değil şunu yap, bunu değil şunu yap" şeklinde çok fazla konuşan oldu açıkçası. Ama sen kendi işini eksiksiz yaparsan, sana duyulan ihtiyaç yine bitmeyecek. "Yapay zeka kendi kendini train edebiliyor", "İşte yazılımcıların sonu geldi" minvalinde haberler yapılırken "AI Prompter" şeklinde bir iş kolu gelişti. Yani sen işini güzel yaparsan, yapay zekanın bile sana ihtiyacı olacak. Eminim ki yapay zeka bir şeye göz diktiyse bile, benim sağda solda kazandığım 3-5 kuruş paraya göz dikmemiştir.

Eğitim videoları hazırlamak istiyorsan eğitim videoları da hazırlayabilirsin ancak bunun için henüz erken gibi geldi bana. Öncelikle projeler geliştirip, sektöre çalışmalar yapıp eğitimlerini bunun üzerine geliştirebilirsin. Bu sayede eğitimlerini iyice özelleştirerek gereksiz detaylardan kurtarabilirsin. Daha spesifik eğitimler her zaman için kesin kitlelere hitap eder.
valla sağol hocam en faydalı cevap oldu

Geri
Yukarı