Genel Oyun Hataları Çözüm Rehberi

OnurB

Kilopat
Yer
A, A

Arkadaşlar Öncelikle Oyunlardaki Hatalar Konusunde Uzman Olmuş Durumdayım Sizinde Hatalarınızın Oldugu Oyunlarda Bana Danışabilir Yada Alttakileri Deneye Bilirsiniz. Vereceklerim Yöntemler Özellikle Battlefield 3, Call Of Duty Blak Ops ve MW3'erde Geçerli Olacaktır Çünkü Bunlar Nazik Oyunlardır.. Başlıyorum...

Tüm Oyunlarda Oldugu Gibi Sizinde Oyununuzun Sesi Çıkmıyordur. Gelin Buna Genel Bir Çözüm Bulalım:

Çözüm:

Başlat>>Denetim Masası>>Donanım Ve Ses>>Ses Ordan haporlere sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Üstten gelişmiş sekmesine gelip. Uygulamaların bu aygıtın öncelikli denetimini ele almasına izin ver. İşaretini kaldırıyoruz.

Oyunlardaki Uyumluluk Hatası

Bir Çok Oyunda Oyuna Tıkladıgınız Halde Giremezsiniz Bunun Nedeni Oyunun Pc Sürümüne Uygun Olmamasıdır. Bunu Düzeltmek İçin de Oyuna Sağ tık>Özellikler>Uyumluluk>Windows Xp ( Sevicek Pack 3) Kaldırıp Windows 7 Yapiyoruz. Eger Vista İse Vista yapıyoruz. Alttan İse Yönetici Olarak Çalıştırı Seçiyoruz.

Oyunlardaki Özel karakterler

Bildigimiz Gibi Oyunlara Girdikten Sonra Çalışmayı Durdu Hatası Alırız. Bunu Düzeltirsek Bazen Oyuna Girebiliriz. Çözümü İse:

[h=1]Windows Veri Yürütme Engellemesine Program Ekleme[/h]
Eğer Bu Olmazsa Oyundaki Özel Karakterleri Silin Mesala Battlefiled 3 teki TM İşaretini Bunlar İşe Yarar.

OYUNLARDA Kasma Sorunu

Oyun Açıkken Görev Yöneticisi>İşlemler>oyunun işlemi örnegin (bf.exe.)>Sağ Click>Öncelik Ata : Yüksek Ardından Tekrar Sağ Click>Benzeşmeyi Ata> Sadece CPU-1 i işaretle Gerisinin Tikini Kaldır.

Oyunlarda Kimlik Sorunu

Birçogumuz C:\ Dolu Oldugundan D:\ Ye Kurarız Ancak Bu Büyük Bir Hatadır. Oyunları Kesinlikle C:\ Ye Kurulmalıdır, Çünkü D:\ ' de Oyunlar Açılmayabilir. Bunun Sebebi Format Atmamızdır. Örnek Verelim Battlefield 3 Oyun Windows 7 Uyumludur Ancak FOrmat Atıp Win 7 Kurmussunuzdur. İşte bu durumda oyunun işletim sisteminin kayıt defterinde yer alan ayarları ve C sürücüsüne kopyaladığı ayarlar kaybolduğu için Battlefield 3 Çalışmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…