Çözüldü Genel PNP olmayan monitör sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar bilgisayarım birkaç gün önce çözünürlük değiştirmeye girdiğimde genel PNP olmayan monitör yazıyor ve çözünürlük değiştiremiyorum. Monitörüm 75 Hz olmasına rağmen 75 Hz ile kulanamıyorum monitörün markasıda bu.
.

Dosya Ekleri

• 60HZ.png
    60HZ.png
    270,5 KB · Görüntüleme: 299
  • 1920X1080.png
    1920X1080.png
    459,2 KB · Görüntüleme: 336
Çözüm
Evet dönüştürücü ile kullanıyorum ekran kartımda zaten hdmi girişi yok
HDMI bağlantı yapmadan 75 Hz alamazsınız bu monitörde maalesef. Genel PnP olmayan monitör problemini de dönüştürücü yüzünden yasiyor olabilirsiniz. Monitörünüzün driver güncellemesi var mı diye baktım fakat yayınlanmamış, buna bağlı da olabilir PnP problemi. Hz değeri dışında bir sorun yaşamıyorsanız bu şekilde kullanabilirsiniz, o yazıya takılmayın.
Bildiğim kadarıyla DVI kablosu 120Hz ve üzerini dahi destekliyor. Ekran kartı Driver'ınız kurulu mu? Veya görüntüyü veren ekran kartının 75Hz çıkış desteği var mı? Belki kabloyla ilgili de olabilir. Bazı DVI kablolarının uçlarında eksik pinler olabiliyor.

Dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz? VGA ve HDMI çıkışları var monitörün, dönüştürücü ile kullanıyorsanız 75 Hz alamazsınız.

Dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz? VGA ve HDMI çıkışları var monitörün, dönüştürücü ile kullanıyorsanız 75 Hz alamazsınız.

Hz'yi geçtim ama genel PNP olmayan monitör yazıyor.

HDMI bağlantı yapmadan 75 Hz alamazsınız bu monitörde maalesef. Genel PnP olmayan monitör problemini de dönüştürücü yüzünden yasiyor olabilirsiniz. Monitörünüzün driver güncellemesi var mı diye baktım fakat yayınlanmamış, buna bağlı da olabilir PnP problemi. Hz değeri dışında bir sorun yaşamıyorsanız bu şekilde kullanabilirsiniz, o yazıya takılmayın.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı