General Mobile 5 Plus Tanıtıldı

General-Mobile-GM-5-Plus-Ozellikler.png

22 Şubat’ta Barselona’da Mobil Dünya Kongresi 2016 (MWC 2016) kapsamında düzenlenen bir etkinlikle beraber GM 5 Plus duyruldu.

General Mobile GM 5 Plus Teknik Özellikleri:
-5.5 inç 1920 x 1080 piksel Full HD ekran paneli
-64 bit destekli Snapdragon 615 işlemci, Adreno 405 grafik işlemci
-3 GB RAM
-32 GB dahili depolama
-128 GB'a kadar destekli MicroSD kart yuvası
-13 megapiksel arka kamera, 13 megapiksel OIS destekli LED flaşlı ön kamera
-3100 mAh batarya
-Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi
-LTE-A desteği, Cat.7 Modem ile 300 Mbps’e kadar indirme 10 Mbps’e kadar upload hızı, 4.5 G Desteği, USB Type-C desteği

Fiyatı henüz belli değildir. Fiyatının 1000 ₺ veya 1000 ₺ civarında olması bekleniyor. Belli olduğunda buraya da yazılacaktır.

Sizce bu cihaz olmuş mu arkadaşlar? Eğer iyi bir fiyatla satışa sunulursa tutulur diye tahmin ediyorum.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Discovery II+ kullanıcısıyım. Aldığım güne lanet olsun cümlesini hergün tekrarlıyorum. 8 Çekirdekli MTK işlemci = 3G'de şarjın su gibi akıp gitmesi + İşlemci sıcaklığının 85 dereceyi bulmasından sonra şu dünyada en nefret ettiğim şeyler MTK işlemci ve Discovery II telefonu oldu. Açıkçası bunların üstüne telefonu Telpa yetkili servisine göndererek cihazın kenarında bulunan soyuğa ekran kırık diyerek 280 TL istemesi hepsi başıma geldi. Ancak bu telefon açıkçası alınabilir diye düşünüyorum. İlk alanların yorumlarına bakıcağım ekran süresi kaç saati bulur en merak ettiğim şey.

Ne gibi bir sorun var. 2 yıl olacak, daha sıkıntı yaşamadım.

GM Discovery ile yaşadığım sorunlar :
1- Pil sorunu yaşıyorum, sabah %23 iken akşama %91 oluyor anca. ( 8.00-6.30 arası )
2- Isınma sorunu yaşıyorum, 1 saat Fallout Shelter oynadığımda oldukça sıcak oluyor. Modern Combat 5 indirmeye korkuyorum.
3- Koltuktan " yumuşak " halıya düştü ( yaklaşık 30 cm ) ve ses açma tuşunun olduğu yerden ön kameranın ustune kadar zarar meydana geldi.
4- Forumda mesaj yazarken kitleniyor ve mesajlarım saçma sapan gidiyor. Kendi mesajımi alintiladigim oldu.
Alın size sıkıntı :) Hadi 3

'ü kullanım hatası varsayın. Aha bu mesajda da o rezilligi yaşadım ;)

Anlayamadım, 90 dakikada %68 çok mu az? Arka plan uygulamalarınız çok güç tüketiyor veya kullanıma bağlı şarj soketiniz arızalanmış olabilir. Isınmaya diyecek lafım yok, arada Asphalt 8 oynuyorum. Evet ısınıyor ama kapanacak veya arızalanacak kadar değil. Isınmayan telefon var mı? Kitlenme yaşadım, ama yazı yazarken olmadı. Ve sık değil.
Çok sıkıntı olmuyor ama ahize sesi biraz düşük ve mesajlar sanki biraz geç gidiyor. Bunlar dışında çok memnunum.

8.00- 18.30'dan bahsediyorum. Garantiye vermek istemiyorum çünkü GM gibi firmanın sağı solu belli olmaz. Isınma konusunda ise Fallout Shelter ile Asphalt 8 çok farklı oyunlar. Fallout Shelter o kadar ağır bir oyun değil :)

Çıkış fiyatı 999 ₺ olarak belirlendi arkadaşlar. Telefonun Nisan başına doğru Türkiye'de satışa sunulması bekleniyor. Nedense bu forumda TL işareti ₺ bir garip çıkıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı