General Mobile Discovery 2+ vs General Mobile 4G

zxasdx

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki telefondan birini almak istiyorum. Başka markalar alabilirim ancak GM'yi aşırı çok seviyorum fiyat/performans dolayısıyla. aralarında 150-200 lira civarı bir fark var. Dicovery 2+ 8 çekirdekli 2 Ghz, 4G ise 4 çekirdekli 1,2 Ghz. Discovery 2+'ın piksel yoğunluğu 4G'nin neredeyse 2 katı. İkisi de 2 GB ram'e sahip ve 5 inç. Discovery 2+ 1,2 mm daha ince. Bu arada bu "+" ise Discovery 2'nin arttırılabilir hafızalı ve tek Sim kart yuvalı hali."+" 'nın fiyata etkisi yok. Burdan bakınca Discovery 2+ daha iyi gözüküyor fakat Android One olayı değiştiriyor. Saf Android ve 2 yıl boyunca Google'dan en son sürüme güncelleme desteği. Hangisini almalıyım? Telefonda çok oyun oynarım. O kadar telefonu zorlayacak oyunlar oynamıyorum. Ve telefon beni 2 yıl idare etsin. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GM bulaşma bence. Burada tavsiye etmiyoruz. Onun yerine Zenfone serisine yönelmeni öneririm.

Ben bir GM Discovery 2 kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki hiç bulaşma bu firmaya.
GMD2 için söyleyebileceklerim şunlar:
-Dokunmatik berbat. Modern Combat, Minecraft gibi oyunları oynamak imkansız.
-Telefon 8 çekirdek ama arayüzü aşırı kasıyor.
-Oyun performansı da iyi değil, yeni oyunlarda hep kasıyor.
-En basit uygulamalarda bile çok ısınıyor.
-Malzeme kalitesiz ve kırılmaya müsait.
-Batarya ömrü çok çabuk bitiyor.
-Kablosuz bağlantı eski armv6 telefonlara göre bile kötü, güçlü uygulamalarda modeme çok yakın değilsen internet kesiliyor.
-Arayüz buglu, telefon uzun süre açık kaldıysa sapıtıyor.
-Firma telefonu çoktan unuttu, aylardır güncelleme gelmiyor. Android L umudum çoktan tükendi.

GM Discovery 2+ da zaten benim telefonun hafıza kartı takılabilen versiyonu. Bu sorunlar onda da bulunmakta. 4G için bir şey diyemem ama bence hiç bulaşma bu firmaya.
Sana Vodafone Smart 6 önerebilirim.

Bende GM Discovery 1, annemde ise GM Discovery 2 var. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz telefonu sana tek tavsiyem sakın General Mobile' a bulaşma. Bende almadan önce özelliklerine bakarak kandım aldım fakat telefon çok kötü dışarıdan hızlı gibi gözüküyor fakat öyle değil. Şimdi aklıma gelmeyen bir sürü sorun var. Güncelleme desteği berbat. Telefonu 1 yıl kullandıktan sonra işi bitiyor. Eğer ısrarla GM almak istersen 4G alman daha iyi olur işin içinde Google olduğu için birşey diyemem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…