General Mobile Discovery

Abdullah Sarı

Hectopat
Yer
İzmit, Kocaeli, Turkey
Arkadaşlar ben "General Mobile Discovery" bu telefonu almak istiyorum sizce nasıl bir telefon almalıyım mı? (fiyatı:600)

• İşletim Sistemi
    • İşletim Sistemi : Android
    • Android Versiyonu : Android 4.2 Jelly Bean
    • OTA (Over the Air) Desteği
  • Ekran
    • Ekran Tipi : 4.7” HD - IPS Geniş Görüntü (178o), Kapasitif Dokunmatik Ekran
    • Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 720 – 312 PPI
    • Renk Sayısı : 16,7 Milyon Renk
  • Hafıza & İşlemci
    • İşlemci: 1.2 GHz Quad Core
    • Dahili Hafıza: 4 GB
    • RAM: 1 GB
    • Harici Kart Desteği : Micro SD ile 32GB'a kadar
  • Kamera
    • Kamera : 8 MP Arka Kamera – Oto Fokus ve Flash ile , 2 MP Ön Kamera
    • Geo-Tagging, Dokun-Odakla, Görüntü Sabitleme, Yüz ve Gülücük Yakalama, HDR
  • Telefon
    • Standart Özellikler : Titreşim, Eller Serbest
    • 270 Saat Bekleme
      12 – 14 Saat Konuşma
      40 Saat Müzik Çalma
      4.5 Saat Video Oynatma
      5.5 Saat Webde Gezinme
    • Pil : 1800 mAh/Lityum-ion
    • Şarj Girişi : Micro USB
    • Sensörler : Yakınlık Sensörü, G Sensör, Işık Sensörü, Gyroscope, A-GPS, Dijital Pusula

• Bağlantılar
    • Bağlantılar : EDGE, GPRS, 3G, HSPA+, Bluetooth, WiFi, SMS, MMS, GPS
    • Frekanslar : 2G network : GSM 850/900/1800/1900 MHz – SIM1 & SIM2 3G network : WCDMA 900/2100 MHz – SIM1
    • Wifi Desteği : 802.11 b/g/n
    • E-Posta Desteği : Pop3, IMAP4, SMTP, Exchange Sync, Gmail
    • Bluetooth Desteği : v4.0
  • Multi Media
    • Multi Media Desteği : Video Formatı: MP4,3GP,AVI
    • Video Çözünürlük: Oynatma – 1920×1080 / Kayıt – 1920×1080
    • Ses Formatı: Oynatma – MP3,WAV,WMA,AMR / Kayıt – OGG,3GP,AMR
    • Kulaklık Jakı : 3,5mm
    • DTS Sound Desteği
  • Uygulamalar
    • Uygulama Marketi : Android Market, Storeoid
    • Standart Uygulamalar : Ofis, WeChat, Youtube, Gmail, Takvim, Hesap Makinası, Alarm, Google Harita, Latitude, Navigasyon, Facebook & Twitter Entegrasyonu
    • Telefon Defteri Kapasitesi : Sınırsız

Sizin tercihiniz tabii ki de. Özellikleri iyi gelse de bir telefonda destek çok çok önemlidir. Hani resmi olarak güncelleme almadı diyelim onu geçtik. En azından ROM desteğinin olması lazım bence aldığınız bir telefonda. Bir sorun olduğunda yalnız başınıza kalabilirsiniz.

Bazı forumlarda kullanıcı yorumlarını okudum. Çoğunluk memnun olmakla birlikte bazıları telefonunda ölü piksel olduğunu söylüyor, başka problemi olanlar da var. 600 TL'ye kaliteli bir markanın o özelliklerde telefonunu almak mümkün değil. Birkaç ay sonra telefonun ne hale geleceği de belli değil. Öneriyorum ya da önermiyorum diyemem çünkü telefonu kullanmadım. Ama aklınızda soru işaretleri olacaksa, mağaza çok da önemli değilse sizin için Nokia Lumia 520 alabilirsiniz o fiyata.

Benim ilk android telefonum olucak ve bu konuda bütçem pek yok artık Symbian kullanmaktan bıktım onun için market benim için çok önemli bu konuda da bir numaralar Android market ve Appstore. iPhone biraz soğuk bakıyorum onun için fiyat olarak çok uygun geldi bir haftaya alıcam inşallah ve size kullanıcı deneyimimi kesinlikle aktaracağım.

Teşekkür Ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı