''GenuineIntel.sys'' hatasının sebebi nedir?

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı açıyorum, aradan 2-5 dakika geçiyor, ister oyunda olsun, ister videoda olsun, ister boş masaüstünde olsun bu hatayı alıyorum fakat sadece bir kere oluyor bu. Ondan sonra bir daha bilgisayarı açıp kapatana kadar mavi erkan vermiyor. Çok araştırdım kimisi diyor sürücü kaynaklı kimisi diyor donanım kaynaklı ama hata ile ilgili kesin bir bilgi yok. Cihazımın içini ben hiç açmadım, daha önce servise sadece RAM takmaları için gönderdim, o da 5-6 ay oluyor rahat ki bu hatayı almaya başlayalı 1 ay oldu.
Donanım kaynaklı olup olmadığını nasıl anlarım? İ5 10300H kullanıyorum baktığım kadarıyla forumda açılan sayılı konulara başka işlemci ile deneyin demişler ama benim böyle bir şansım yok, teşekkürler.
Ekleme: Undervolt veya herhangi bir başka bir işlem yoktur.

Son düzenleme:
Acer Predator Helios 300 sanırım hocam. Dosyalarda gördüğüm kadarıyla oydu.
Dosyalara bakar söylerim net olarak.

@Yener K. hocam doğru hatırlıyormuşum.

i7-10750H işlemci ve RTX 2060 ekran kartlı model.
Yok hocam i5 10300H.
10300H için de bu sürücü mü geçerli?

Fark etmez hocam. Kurabilirsiniz.
Tamamdır kurdum şimdi de HDD ve SSD için test yapacağım, teşekkürler.
@Yener K. @KojiroHyuga04 Ustalarım bu sabah açtım cihazı bu son verdiğiniz sürücüyü yükledikten sonra yani herhangi bir hata almadım, 15 dakika önce tekrar açtım cihazı şuan da bir hata yok düzeldi herhalde.

Son düzenleme:
Tamamdır kurdum şimdi de HDD ve SSD için test yapacağım, teşekkürler.
@Yener K. @KojiroHyuga04 Ustalarım bu sabah açtım cihazı bu son verdiğiniz sürücüyü yükledikten sonra yani herhangi bir hata almadım, 15 dakika önce tekrar açtım cihazı şuan da bir hata yok düzeldi herhalde.
Güzel haber hocam. Kullanmaya devam edin.

Hocam müsait olduğunuz zaman bu sürücü tam olarak ne işe yarıyor basit bir şekilde anlatır mısınız?
Temel olarak termal tasarım gücünün (TDP) düzenlemesi diyebiliriz. Soğutma sisteminde CPU tarafından üretilen ısı miktarı olarak da geçiyor.

Geri
Yukarı