Çözüldü Sayısal Geometri orta taban sorusu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Sorum bu:

20230819_195527.jpg

b

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bayağı kolay soru hocam BC ye 2a desek EF a oluyor orta tabanda DE olduğu için DE de a oluyor ikiz kenar üçgen DEF oluyor 80 80 160 180-160 = 20.
Bayağı kolay soru hocam bc ye 2A desek ef a oluyor orta tabanda de olduğu için de de a oluyor ikiz kenar üçgen def oluyor 80 80 160 180-160 = 20.

H-hocam |BC|=2|EF| ifadesini |BC|=2|DE| diye okumuşum yarım saattir uğraşıyorum çıkmıyor cevap üstelik diyorum soruyu soranlar bu gereksiz ifadeyi niye verdi zaten kuraldan çıkıyor diye tamamen benim dikkatsizliğim kusuruma bakmayın zamanınızı aldım.

H-hocam |bc|=2|ef| ifadesini |bc|=2|de| diye okumuşum yarım saattir uğraşıyorum çıkmıyor cevap üstelik diyorum soruyu soranlar bu gereksiz ifadeyi niye verdi zaten kuraldan çıkıyor diye tamamen benim dikkatsizliğim kusuruma bakmayın zamanınızı aldım.

Yok hocam ne kusuru olur öyle şeyler zamanında az hata yapmadım bende matematik hocam uyara uyara alıştırdı her soruda iyi okuyun diye diye.

Geri
Yukarı