Gereğinden güçlü güç kaynağı kullanmanın zararı var mıdır?

Bu biraz son kullanıcıya hitap eden bir sorun. Ben elektrik faturama dikkat ederim. Bir başkası etmez. Bu memnuniyetliğe bakarsan olay çok fazla değişir. Gel gelelim biz gerçeklere göre konuşmak zorundayız. Bu şebekeyle de alakalı tabi. Eğer gelişmiş bir semtte yaşıyorsan çok sorun yok. Ama doğu kesimlerde evlere gelen şebeke hattında çok dalgalanmalar oluyor. Ucuz psular bilgisayardaki parçaların yanmasına sebep oluyor. Şebeke hattı 220v ac'dir. psularda buna göre yapılır. Sen sistemine bir anda 170V ve bir anda 260v geldiğini düşün ve sistemdeki hasarı hayal et.

Tavsiye: bilgisayarın sağlığıyla alakalı parçalarda 2 lira az ödeyeceğim diye ucuza kaçmamak gerek diye düşünüyorum. 2 gün sonra al ama sağlıklı olanı al. Millet bilgisayarını garantiye gönderirken sen arkana yaslanıp oyununu oyna ;)

Bu biraz son kullanıcıya hitap eden bir sorun. Ben elektrik faturama dikkat ederim. Bir başkası etmez. Bu memnuniyetliğe bakarsan olay çok fazla değişir. Gel gelelim biz gerçeklere göre konuşmak zorundayız. Bu şebekeyle de alakalı tabi. Eğer gelişmiş bir semtte yaşıyorsan çok sorun yok. Ama doğu kesimlerde evlere gelen şebeke hattında çok dalgalanmalar oluyor. Ucuz psular bilgisayardaki parçaların yanmasına sebep oluyor. Şebeke hattı 220v ac'dir. psularda buna göre yapılır. Sen sistemine bir anda 170V ve bir anda 260v geldiğini düşün ve sistemdeki hasarı hayal et.

Tavsiye: bilgisayarın sağlığıyla alakalı parçalarda 2 lira az ödeyeceğim diye ucuza kaçmamak gerek diye düşünüyorum. 2 gün sonra al ama sağlıklı olanı al. Millet bilgisayarını garantiye gönderirken sen arkana yaslanıp oyununu oyna ;)
hocam hangisi daha iyi söylersen mutlu olacağım ve istanbuldayım sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum şebekeden dolayı.
fiyatları zaten aşağı yukarı aynı. Bazıları 450w psu yeter diyor, sv450'nin yorumları da sessiz ve sağlam gibi gösteriyor aleti.
Bu arada sinerji'den toplamayı düşünüyorum orda da stoklarda sadece z3 plus ın kasası olmadığı için ordan alırsam zm600 ile gelecek. yani psu seçimim siparişi vereceğim yeri de belirleyecek bir bakıma.

Kaldı ki 450w bana yetecekse ve faturamı da altta tutacaksa neden bir savurganlık yapayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı