Gereksiz RAM yiyen uygulamaları kapatmak için program tavsiyesi

adnannn

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarımda fazla RAM yok. Programları kapatan bir program varsa önerir misiniz?
Bilgisayarda sadece Chrome ve Armoury Crate açıkken 5.7 GB RAM harcanıyor, oyunlarda neredeyse hiç RAM kullanamıyorum, çöküyor.

Dosya Ekleri

• SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    164,6 KB · Görüntüleme: 135
Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome tarayıcısında aktif çalışan web sayfaları (fb, Twitter, Instagram vs..) ve medya oynatılan sayfalar fazla RAM tüketiyor. Ayrıca Chrome'da çalışan eklentileriniz de RAM tüketimini artırıyor. Bu durumda bahsettiğim sayfalardan birkaç tanesi açıksa Chrome tarayıcısının 3-5 GB RAM tüketmesi normal. Tarayıcının kendi görev yöneticisi var oradan inceleme yaparak bazı eklentileri kapatabilirsiniz. Bunun dışında üçüncü taraf uygulama ile sistem bileşenlerini engelleme çalışmak yanlış bir adım olur.

Chrome tarayıcısında aktif çalışan web sayfaları (fb, Twitter, Instagram vs..) ve medya oynatılan sayfalar fazla RAM tüketiyor. Ayrıca Chrome'da çalışan eklentileriniz de RAM tüketimini artırıyor. Bu durumda bahsettiğim sayfalardan birkaç tanesi açıksa Chrome tarayıcısının 3-5 GB RAM tüketmesi normal. Tarayıcının kendi görev yöneticisi var oradan inceleme yaparak bazı eklentileri kapatabilirsiniz. Bunun dışında üçüncü taraf uygulama ile sistem bileşenlerini engelleme çalışmak yanlış bir adım olur.
sadeece technopat açık
Görev yöneticisi üzerinden bazı uygulamaları kapatabilirsiniz. Ayrıca arkaplanda başka hizmetler de vardır. Bu ikili o kadar yemez sanki.

Hocam bana bir program önerebilir misiniz çünkü her zaman açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı