Gereksiz verilen ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aliosman Avci

Hectopat
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Bugün bir konu gördüm CS:GO ücretsiz mi diye konu. 2018'in konusu ve bir kişi konuyu hortlatmış. Ben de "Konu 2018'in, neden konu hortladı?" diye bir mesaj attım, ondan sonrasında gereksiz mesaj diye ceza yedim. Moderatörlere soruyorum: Neden ceza verdiniz?

2. konum ise virüsü siliyorum, geri geliyor konusu. Onda da mesaj olarak "Format işi kökünden temizleyecektir." dedim. Yanlış bir şey de demedim ki yine gereksiz mesaj diye ceza yedim. Bu konuyu da moderatörler aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk uyarınız:

Eski konuları tekrar gün yüzüne çıkarmak alakalı olduğu sürece yasak değil. Burada bir sorun yok. "Niye tekrar mesaj yazıldı ki?" demeniz konuda gereksiz bir mesaj olmuş oluyor ama "Ücretsiz mi?" diye sorulan bir konuya "Evet, ücretsiz." ya da "2020'de de ücretsiz mi?" yazılması gayet de alakalı oluyor. Mesajlar tamamen örnektir.

İkinci uyarınız:

Format atmak bir çözüm değildir. Bilgisayarda önemli bilgiler olabilir. Pire için yorgan yakmaya benziyor bu iyice. Konu sahibi zaten böyle bir şey yapılabileceğini biliyordur. Her zaman format atmak da işe yaramayabilir. Bilgisayarım açılmıyor diyen birine yeni bilgisayar al demek gibi bir şey format at demek. Sorunu çözmeyip sorundan kaçmış oluyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı