Gerilimli Korku Oyunu Önerisi

Alien Isolation' da bazı yerlerde gerçekten korkmuştum.
The Evil Within ve Resident Evil serileri ise baya gerilimliydi, diğer bilinen korku oyunlarını da denedim sarmıyor beni diğerleri.

Layers of Fear. Mükemmel kurgulanmış ve kafanı her çevirdiğinde kendini başka bir yerde bulduğun muhteşem atmosferli bir oyun.

Kesinlikle Alien Isolation'u öneririm. Zamanında beni çok büyülemişti.
(bunun sebebi tüm Alien filmlerini izledikten bir gün sonra başlamış olmam olabilir :D)

Oyun gerçekten mükemmel bir korku gerilim oyunu. Oyunun asıl karakteri olan Alien çok özel bir öğrenen yapay zeka ile yapılmıştır. Sizin hareketlerinizden ders alır. Örneğin kaçarken bir masanın altına girdiniz diyelim veya bir havalandırmaya saklandınız ve orada yakalandınız bir sonraki kaçtığınız zaman Alien ilk olarak önceden saklandığın yerlere bakar. Ha birde şu var, Alien oyun boyunca sadece bir tane ara sahnede ışınlanıyor oyunun geri kalanında tamamen havalandırmaları kullanarak seyahat ediyor geminin içinde, diyelim ki siz bir merdivenden üst kata çıktınız o sizi hala alt katta aramaya devam edebilir ta ki siz saklanırken yanlışlıkla masanın üstünden bir şişeyi yere düşürene kadar. Bu arada oyunda craft sistemi var etrafta bulunduğunuz çeşitli materyallerden Sağlık şırıngası ses bombası sis bombası flash gibi vesaire bir sürü eşya var. Tabi ki bunlar Alien i öldürmüyor lakin sizi kovalarken ateşle korkutup kaçmasını veya ses bombası atarak bir yerde düşük frekansta ses dalgası yayarak Alien in dikkatini o yöne çekip arkasından çaktırmadan geçmek vesaire için. Neyse bana kalsa 3 - 4 sayfa metin yazarım bu oyunla ilgili ama fazla uzatmaya gerek yok :D

Şuan 2070 ekran kartım var ve hala bilgisayarımda yüklü, zamanında GT 420 ve Intel Core 2 Duo E7500 ile 1024x768 çözünürlükte 25 30 fps ile bitirmiştim oyunu. Bu oyunun benim için yeri özeldir :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı