GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:
Rapor sonucu paylaşırsanız tabi. Ek olarak bunun sonucunu da çıkartın:
GSI-Hijack Log ve bir metin belgesine başımdan geçenleri yazdım.

Şuan PC'mde virüs olmasa bile USB belleklerimde olabilir. USB belleklerim şu anki PC'mden daha önemli.

Link:

@Murat5038 Hocam mesajımı görmedin galiba.

Son düzenleme:
Paylaşıma açık değil bağlantın.
Düzenledim tekrardan.

Hocam virüsü bulaştıran PC'yi inceledim bugün. Virüs: "musallat". shortcutvirusremover ile ortaya çıkardım. Temiz bir format ve USB bellekleri tam biçimlendirme yaptım her 2 PC'yi de. Fakat benim ekran kartımdan Coil Whine gelmeye devam ediyor acaba Ekran Kartımın BIOS'una sızma şansı var mı? Ya da bu virüs GPU'yu fazla zorladı da kartım hasar mı gördü?

Son düzenleme:
Raporlar format öncesi heralde. Kaspersky kullanıyorsun bu zararlıalrı temizlemiş olmalı veya önceki kullandığınız malware araçları.
Raporlarda legal çalışan bütün işlemler. Sadece uyarı olarak şunu belirteyim MS hesabıyla Windows kurduysanız Senkron ile Windows uygulamaları tekrar gelebilir bu yüzden senron ayarlarınızı kontrol edin. Chrome, Edge, ve MS hesap senkron ayarlarını kontrol edin sadece gerekli şeyleri senkron edierseniz edin yoksa kapalı kalsın.
Donanımsal zorlanma format sonrası normal sayılır, güncellemeler bazı yüklemeler tamamlanmadığından bitene kadar bu tür fan sesleri ve dediğiniz yüklenme beliritleri devam eder.

Merhaba @Murat5038 yanıtınız için teşekkür ederim.
Tam olarak hangi yazılımlar güncel değil?
BIOS güncel mi?
Farbar, Hijackthis ve AIDA64 raporlarını da inceler misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı