GFN almaya değer mi?

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimi sattığım ve şu anda kullandığım laptop rahat bir oyun deneyimi sunmadığı için GFN almayı düşünüyorum fakat aklımda belirli sorular var. 24 Mbps internet ile ortalama 720P-1080p oyun oynanır mı? Gecikme değerleri ilk çıktığı zamana göre yeterli mi? TR sunucusu ve Avrupa sunucusu arasında hangisi tercih edilmeli? Genel anlamda hikaye bazlı oyunlar oynamayı düşünüyorum fakat arada bir Black Desert Online'da farm yapabilirim. 6 aylığını 400 TL'ye almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şahsen Türkiye'deki GFN sunucularından bir fayda göremedim, ayrıca avrupa sunucusunda oynama şansınız yok Nvidia hepsini Türkiye'ye geri çekiyor.

VPN ile XCloud kullanmanızı öneriyorum, şahsen ben çok memnunum gecikme konusunda beni üzmüyor, internetten bulabiliyorsanız Game Pass Ultimate deneme sürümü alıp deneyin bence.

Öncelikle Avrupa sunucularını denemenizi tavsiye ederim.
Oynadığınız oyunda sıra bekleyip beklemediğinize göre Avrupa sunucularından devam edersiniz.

Microsoft Store üzerinden hide.me vpn indirin.
NVIDIA'nın sitesinden GeForce Now'u indirin. GeForce NOW’ı İndirin

GeForce Now'u kurduktan sonra giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra uygulamayı kapatın.
hide.me vpn uygulamasından Almanya sunucusunu seçip bağlanın.
GeForce Now'u açın ve oynamak istediğiniz oyunun sırasına girin.
Oyun açılırken, yani GeForce Now üzerinde "Yükleniyor" ekranı geldiğinde VPN'i kapatabilirsiniz.
Eğer oyuna giremezse VPN'i oyuna girene kadar açık tutun. Daha sonra oyuna girince VPN'i kapatın.

Bu sunucuda biraz takılın. Eğer aklınıza yatarsa buradan devam edersiniz.
Assassin's Creed Odyssey oyununda sıra beklemeden oyuna giriliyor.

Türkiye sunucularında 1 günlük Premium alıp denemenizi tavsiye ederim. Bende 24 Mbps ile oynuyorum ve sorun yaşamadım. Arkada tarayıcıyı kapatınca paket kaybı yok denebilecek akdar az.

Geri
Yukarı