Gigabyte 1660 Super ısınır mı?

Vallahi hocam bende Galax 1660 Super var ben de ısınıyor mu diye düşünüyorum iki gündür. Yaşadığım şehir 36 dereceydi bugün. Normalde tam yükte 73-75 civarındaydı ama 77 dereceye çıktı. Normalde az enerji tüketimi var az ısınması lazım. Kasamdan dolayı diye düşünüyorum ön kısmında tek fan var bir de egzoz fan var arka tarafında düzgün bir soğutma sistemi yok sanırım. Havadar bir kasanız varsa ısınma sorunu olacağını zannetmiyorum.
Ben de Galax 1660 Super kullanıyorum. Önde 2 fan arkada 1 egzoz fanı ve mesh panel mevcut fakat V-Sync kapalı olursa ekran kartı 81 dereceye kadar görüyor. Ben bu kartın nasıl az güç çektiğine anlam veremedim açıkçası. Sapphire RX590 Nitro+ S.E kullanıyordum öncesinde ve daha az ısınıyordu.

Hocam odamdaki balkon pimapenli olunca basık oluyor odam yaz günlerinde. Kışın iyi yalıtım yapıyor da yazın sıcaklığı odaya hapsediyor oturduğum yerden terliyorum ondan kaynaklı sanırım.

Benim bahsettiğim odada aynı sizin tarif ettiğiniz gibi ve hava sıcaklığı 36 dan daha yüksek yaşadığım yerde bu yüzden gayet normal o koşullarda, kasaya ek fan almak sıcaklığı daha da düşürür eminimki. Normal hava şartlarında bile 70 75 derecede sabit çalışan kartlar olduğunu düşünürsek değerler iyi.

Ben de Galax 1660 Super kullanıyorum. Önde 2 fan arkada 1 egzoz fanı ve mesh panel mevcut fakat v-Sync kapalı olursa ekran kartı 81 dereceye kadar görüyor. Ben bu kartın nasıl az güç çektiğine anlam veremedim açıkçası. Sapphire RX590 Nitro+ S. E kullanıyordum öncesinde ve daha az ısınıyordu.

Hocam sizin kullandığınız kasa nedir?

Benim kullandığım kasa bu sanırım kasa havadar değil. Bir de önde 2 fan gözüküyor ama tek fan var ön tarafta.

Kasa olarak Master box K501-L kullanacağım. Ayrıca salondaki klimayı kullanarak kendi odama hava akışı sağlayarak oda sıcaklığını oldukça düşürmeyi planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı