Çözüldü Gigabyte A520M S2H Secure Boot aktif değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Gigabyte A520M S2H anakartta BIOS'tan CSM'i kapatıp Secure Boot'u açtım ancak ekte görüldüğü üzere etkin yazısının altında aktif değil yazıyor ve kontrol ettiğimde Secure Boot açılmamış olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1483.jpeg
    IMG_1483.jpeg
    129,5 KB · Görüntüleme: 46
Çözüm
Anakartınızın Firmware (BIOS/UEFI) sürümünü kontrol edin. Güncel bir sürüm mevcut olabilir ve bu sorunu çözebilir. Gigabyte web sitesinden anakartınız için mevcut en son sürümü indirin ve yükleyin.

Güncel sürüm kurulu.

Güvenli ön yükleme de aktif mi? TPM 2.0 da aktif olmalıdır.

Güvenli ön yükleme durumu kapalı olarak gözüküyor.
Sorunu çözdüm sonradan görenler için link bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu iki video sayesinde sorunu çözdüm.
Anakartınızın Firmware (BIOS/UEFI) sürümünü kontrol edin. Güncel bir sürüm mevcut olabilir ve bu sorunu çözebilir. Gigabyte web sitesinden anakartınız için mevcut en son sürümü indirin ve yükleyin.

Güvenli Ön Yükleme de aktif mi? TPM 2.0 da aktif olmalıdır.

Güncel sürüm kurulu.

Güvenli ön yükleme de aktif mi? TPM 2.0 da aktif olmalıdır.

Güvenli ön yükleme durumu kapalı olarak gözüküyor.
Sorunu çözdüm sonradan görenler için link bırakıyorum.

Bu iki video sayesinde sorunu çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı