Gigabyte A620M-H anakartta undervolt ayarı nasıl yapılır?

Rebornn

Hectopat
Gigabyte A620M-H anakartta undervolt yapamıyorum. İşlemcim 7600X 4.70 GHz. Haliyle fazla ısınıyor. Sıvı soğutmam olmasına rağmen ve tdb yi 65W a çektim. Ama 75 derece görüyor. İşlemcim Core performans Boost kapanınca bu sorun çözülüyor. 55 60 derecelere iniyor. Ama maalesef performans da büyük kayboluyor. Yardımcı olur musunuz? Çok araştırdım undervolt yapamadım. Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam overclock yapmayacaksanız neden işlemciyi bu kadar çok soğutma ihtiyacı duyuyorsunuz?
Zaten AM5 platformu ısınıyor işlemciyi 75 ideal olduğunu düşüyorum 105 Watt da acaba ne kadar oluyor.
Bir de sıvı soğutucunuzun modelini öğrenebilir miyim?

Hocam overclock yapmayacaksanız neden işlemciyi bu kadar çok soğutma ihtiyacı duyuyorsunuz?
Zaten AM5 platformu ısınıyor işlemciyi 75 ideal olduğunu düşüyorum 105 Watt da acaba ne kadar oluyor.
Bir de sıvı soğutucunuzun modelini öğrenebilir miyim?
corsair h100 var ama undervolt yapmak istiyorum baktığım bütün undervolt testlerinde 60 civarı sıcaklıklar ve bu anakart da beceremedim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işte benim bios menüsünde curve optimizer yok çıldırıcam :)

Geri
Yukarı