Çözüldü Gigabyte anakartta main BIOS çipi sökülürse sistem Backup BIOS'tan açılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Azazelll

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi aksamlar Gigabyte Dual BIOS anakarta sahibim. BIOS guncellerken hata yaptım PC açılmıyor bilen bilir Gigabyte anakartlada çift BIOS chipi var main ve Backup BIOS. Sorum şöyle; main BIOS chipini soksem PC Backup BIOS'tan açılır mi?

(Backup BIOS'tan açmak için diğer yöntemleri denedim başarılı olamadim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belki birisi merak eder, başına gelir diye yazıyorum: Main BIOS'u söktükten sonra PC Backup BIOS'tan açıldı ve BIOS'a girdi. Ayrıca BIOS'u uçmuş, LAN main BIOS'u da yazılımı silip tekrar yükleyerek çalışır hale getirdim. PC'ye Windows kurdum ve nazar değmesin gayet stabil çalışıyor.
Her Gigabyte anakartta Dual BIOS yok. Tam modeli nedir?

@Yener K. öncelikle konulara cok. Hızlı dönüp bilgi paylaştığın için teşekkürler. Anakarta gelince benimkinde Dual BIOS var hocam, hatta main BIOS chipini yerinden soktum ve CH341a USB programmer ile chipi silip ( BIOS ucmadan önceki yedekledigim) yeni BIOS'u üstüne yazdım henüz deneyemedim yarin muhtemelen calisıcak lakin terslik olur da main BIOS calizmazsa M. BIOS chipi takmasam direkt Backup BIOS'tan açılır mi PC?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen denemedim. Deneyen bulmak da biraz zor. Deneyip göreceğiz.

Belki birisi merak eder, başına gelir diye yazıyorum: Main BIOS'u söktükten sonra PC Backup BIOS'tan açıldı ve BIOS'a girdi. Ayrıca BIOS'u uçmuş, LAN main BIOS'u da yazılımı silip tekrar yükleyerek çalışır hale getirdim. PC'ye Windows kurdum ve nazar değmesin gayet stabil çalışıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı