Gigabyte Aorus Pro anakart üzerinden RGB kontrol

0skar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

RGB aydınlatmalı fan işlerine çok yatkın değilim. Bileşenlerim aşağıdaki gibi. Anakart üzerinden sadece Fusion ile anakartın aydınlatmalarını yapabiliyorum. Ama ben kasa fanları - ekran kartı ve anakartın tüm aydınlatmalarını tek yapmak istiyorum. Aşağıda anakart ile alakalı açıklamalı fotoğraf koydum fakat RGB Fusion dediği yere neleri takmam gerek tam bilmiyorum. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba? Haricinde kasanın egzos fanını söküp 3 adet RGB fan almayı düşünüyorum. 1 arka egzos 2 sini üst kısma egzos olarak kullanmayı düşünüyorum. Bununla beraber 3'ü için Max. 200 TL civarında F/P fanı önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Corsair Spec Delta (kasanın kendi ön 3 RGB fanı)
MSI Gaming 2060S.
Gigabyte Aorus Pro.

Aorus Pro 2.png
Anakart Rgb düzenleyici kutu.jpeg
Anakart boş soketler.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kasınızın fanlarının 3'ünün de led ışık girişi hali hazırda 1 girişe çevrilmiş şekilde bulunuyor olması gerek, bu girişi anakart üzerindeki ilk fotoğrafta belirtilen RGB Fusion 2.0 girişine takmalısınız.

Bu kısımdan hangisine takmam lazım hocam. 3 fanında 3 adet küçük 2 dişi yuvalı soketleri sol kısımdaki kutuya koymuştum ben. Uç kısımları için ayrı bir aparat mı lazım acaba?
Sol Kısım RGB.png

Hocam bakın burda gösteriyor ne yapmanız gerektiğini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bakın burda gösteriyor ne yapmanız gerektiğini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam çok teşekkür ederim yaptım anakart ile eşit çalışıyor. Peki ekran kartım içinde geçerli olan birşey var mıdır? Mystic Light kurulmadı bende.

Hocam maalesef ekran kartını msi'ın programından ayrı kontrol etmek zorundaymışsınız.
Yani Mystic Light'ı kurup ekran kartınızın rgb'sini de kontrol edebilirsiniz fakat kasa ve anakartınkiyle senkronize olmuyormuş.

Hocam maalesef ekran kartını msi'ın programından ayrı kontrol etmek zorundaymışsınız.
Yani Mystic Light'ı kurup ekran kartınızın rgb'sini de kontrol edebilirsiniz fakat kasa ve anakartınkiyle senkronize olmuyormuş.

Tamam hocam çok teşekkür ederim tekrardan.

ÇÖZÜLDÜ.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı