Çözüldü Gigabyte B450 Aorus Pro hangi BIOS sürümünü yüklemeliyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FeJohn

Hectopat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
İmalat Mühendisi
Herkese selamlar arkadaşlar. Direk konuyu açıyorum; Gigabyte'ın sitesinde anakartımın modelinin programlarında, dökümanlarında gezerken CPU sekmesi altında, işlemciler ve yanlarında BIOS sürümleri yazıyordu. Ben anakartımı aldığım gibi son BIOS sürümü olan F50'ye güncelledim. Fakat bahsettiğim CPU sekmesinin altında kullanmakta olduğum işlemcinin yanında BIOS sürümü F1 olarak görünmekte. Acaba BIOS sürümümü F1'mi yapmam gereklidir? Bu soruyu sorma amaçlarımdan biri de şudur: Opera adlı tarayıcıda iken 2 defa kilitlendi bilgisayar ve sistemi resetledi. Acaba yüklemiş olduğum F50 uyumlu mu değil? Ki uyumlu olmasa bilgisayarın sağlıklı bir şekilde açılıp oyunları bile çalıştıracağını sanmıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum. Herkese iyi forumlar dilerim.

PC özellikleri:
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: Gigabyte B450 Aorus Pro.
RAM: Corsair Vengeance LPX 3200 MHz 2x8GB.
Grafik: RX 570 4 GB.

Bahsettiğim CPU sekmesi aşağıdadır.

cpu.png

Yanlış hatırlamıyorsam gigabyte ın bios güncelleme sayfasında şu sürümü yüklemeden bunu yüklemeyin tarzı uyarılar yapılıyordu bunları dikkate aldınızmı ?

Dikkate aldım hocam. Bu arada sorunu uzun süre önce çözdüm. Ryzen 5 2600 işlemci 2933 MHZ ram frekansını destekliyor. RAM'lerimi 3200 MHZ'den 2933 MHZ'e düşürdüm ve tüm sorunlar düzeldi. Cevapların için teşekkür ederim bu arada.

Harici programları ciddiye almayın. Önemli olan anakart arayüzünde yazandır. Kaldı ki yaşadığınız sorunun anakartla bir ilgisi yok gibi bir şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı