Çözüldü Gigabyte B450M DS3H BIOS Update

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TimeOver

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte B450M DS3H model anakartımda BIOS sürümü olarak F60C olan beta bir BIOS güncellemesi kurulu gözüküyor. Bunu güncellemek adına araştırmalar yaptığımda, downgrade yapmam gerektiği ile ilgili birkaç makaleye denk geldim. Ancak tam olarak ne durumda downgrade ne durumda upgrade yapmam gerektiğini anlamadım.

Buradan stabil sürüm olan F61 sürümünü direkt USB aracılığıyla kurabilir miyim? Kurarken ne gibi bir yol izlemem gerekiyor? Yardımlarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler, iyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Q Flash yöntemi ile BIOS üzerinden yükleyeceksiniz F61 sürümünü. Öncelikle F61 sürüm notlarını okuyun, BIOS yükseltme yapmanızı gerektirecek bir not var ise yükleyin. Sistemde herhangi bir stabilite sorununuz yok ise yükseltme yapmanız gerekmiyor.
Doğrudan F62d sürümüne geçebilirsin. Downgrade yapmana gerek yok. BIOS güncelleme için Downgrade yapın diyeni ilk defa duyuyorum. Yok öyle bir şey. En kötü aşırı eski sürümlerde bir ara sürüme geçmek gerekiyor ama sizde buna gerek yok.

Q flash yöntemi ile BIOS üzerinden yükleyeceksiniz F61 sürümünü. Öncelikle F61 sürüm notlarını okuyun, BIOS yükseltme yapmanızı gerektirecek bir not var ise yükleyin. Sistemde herhangi bir stabilite sorununuz yok ise yükseltme yapmanız gerekmiyor.

Herhangi bir işime yarar sürüm notu gözükmüyor ancak beta sürümde kalmasını istemiyorum. O yüzden stabil bir sürüme güncellemek istiyorum.

Herhangi bir işime yarar sürüm notu gözükmüyor ancak beta sürümde kalmasını istemiyorum. O yüzden stabil bir sürüme güncellemek istiyorum.
Beta sürüm stabil olmayan sürümdür algısı doğru değildir hocam. Fakat içiniz rahat edecek ise F61 sürümünü yükleyebilirsiniz tabii ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncellememe gerek yoksa böyle de bırakabilirim bir süredir böyleydi, hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Sizde bir inceleyebilir misiniz rica etsem?

Geri
Yukarı