Gigabyte B450M S2H anakart BIOS güncellemesi

Greant64

Centipat
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Mat ögrt
Sa.
Yakın zamanda Vatan Bilgisayar internet mağazasından Gigabyte B450M S2H anakart satın alan var mı? 3.nesil işlemci için güncel BIOS'lu mu gelir bu anakart?
2 Gün önce sipariş verdim bu anakartı. Yakında gelecek ama acaba R5 3600 işlemcim için BIOS'u güncel mi gelir?
Aksi halde galiba 1. veya 2. nesil bir işlemci bulup onunla mı BIOS'u güncellemeliyim?
Çok tedirgin oldum çünkü ilk defa bilgisayar topluyorum kendim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Yüzde 90 ihtimal BIOS'u güncel bir anakart gelir. Gelmezse bile güvenilir bir bilgisayarcıdan, servisten, vatan bilgisayardan(eğer yapıyorsa) veya eğer 1-2.nesil işlemci kullananan arkadaşınız varsa arkadaşınızdan BIOS güncellemesini yapmasını isteyebilirsiniz.

Kutunun üstünede '' AMD Ryzen 3000 Desktop Ready '' yazıyorsa 3. nesil işlemciler için hazırdır yani sıkıntı olmaz. Ben de bu anakartı yeni aldım. Dediğim gibi üstünde bios hazır geldiği yazıyor ama en güncel biosla gelmiyor yani güncellemende fayda var.

Kutunun üstünede '' AMD Ryzen 3000 Desktop Ready '' yazıyorsa 3. nesil işlemciler için hazırdır yani sıkıntı olmaz. Ben de bu anakartı yeni aldım. Dediğim gibi üstünde bios hazır geldiği yazıyor ama en güncel biosla gelmiyor yani güncellemende fayda var.
Elimdeki R5 3600 işlemci çalışsın da güncelleme yapmak kolay.
Peki hocam su anda hangi bios versiyonun var en guncel ve en stabil çalışan bana ne tavsiye edersiniz. Bir de bios guncelleme nasıl yapılır?

Elimdeki R5 3600 işlemci çalışsın da güncelleme yapmak kolay.
Peki hocam su anda hangi BIOS versiyonun var en guncel ve en stabil çalışan bana ne tavsiye edersiniz. Bir de BIOS guncelleme nasıl yapılır?

F50 sürümü vardı. Ben en son sürüme güncelledim yani F51. BIOS güncellemesi oldukça kolay. Size bir video linki bırakayım bakarak yaparsınız. Sadece dikkat edin güncelleme esnasında güncelleme bitene kadar makineyi kapatmayın.

Yardımcı olabilecek bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümleri:

Yeni konular

Geri
Yukarı