Çözüldü Gigabyte B450M S2H anakarta M2 NVMe SSD uygun mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mirzaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Nerede okuduğumu hatırlamıyorum fakat bu forumda Gigabyte B450M S2H anakartına M2 NVMe SSD takabilmek için AMD Athlon CPU gerekiyormuş, yani Ryzen takılı ise bu anakartta M2 kullanamıyormuşuz. Ne kadar doğru bu? Ben kendi sistemime M2 NVMe SSD alsam tam verimli çalışır mı?

Nerede okuduğumu hatırlamıyorum fakat bu forumda Gigabyte B450M S2H anakartına M2 NVMe SSD takabilmek için AMD Athlon CPU gerekiyormuş, yani Ryzen takılı ise bu anakartta M2 kullanamıyormuşuz. Ne kadar doğru bu? Ben kendi sistemime M2 NVMe SSD alsam tam verimli çalışır mı?

• Depolama Ara yüzü
    1. 1 x M.2 konektörü (Soket 3, M tuşu, tip 2242/2260/2280 SATA ve PCIe x4 / x2 * SSD desteği)
    2. * Gerçek destek CPU tarafından değişiklik gösterebilir.
    3. * Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.
    4. 4 x SATA 6Gb/s konektörler
    5. RAID 0, RAID 1, and RAID 10 desteği

Kendi sitesinde yazıyor. Siz aldınız mı hocam Ryzen ile çalıştı mı?

Orada şöyle diyor. M2 sata, nvme vs. destekliyor fakat şayet siz athlon kullanıyorsanız sadece M2 SATA olanını destekliyor diyor.

Edit (Ek bilgi): "Supports only M2 sata" dediğinden anlaşılır. "Supports M2 sata only when using athlon" demiş olsaydı o zaman sadece athlon ile kullanılabildiğini söylemiş olurdu.

Geri
Yukarı