Çözüldü Gigabyte B450M S2H bellek voltajı nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Nasıl yapacağım?
Sadece frekans ve voltajı değil gecikme değerlerini de elle ayarlaman lazım. En azından en önemli 5 tanesini. Yoksa performans artışından çok düşüş olur. Hiç araştırma yapmadan böyle teknik konulara girmeye nasıl cesaret edebiliyorsunuz şaşırıyorum.

Nasıl yapacağım?
Sadece frekans ve voltajı değil gecikme değerlerini de elle ayarlaman lazım. En azından en önemli 5 tanesini. Yoksa performans artışından çok düşüş olur. Hiç araştırma yapmadan böyle teknik konulara girmeye nasıl cesaret edebiliyorsunuz şaşırıyorum.

Çözüm

Haklısınız ben direkt bunu sıfırlasam biraz daha araştırıp yapsam olur mu? Bir de BIOS pilini çıkartmak yerine varsayılan ayarlara dönsem olur mu?
Evet, boot edilecek. Karşınıza çıkan ekrandan testi başlatabilirsiniz. Uzun sürebilir.

Bu testi yaptım 1 tane hata çıktı.

Son düzenleme:
Haklısınız ben direkt bunu sıfırlasam biraz daha araştırıp yapsam olur mu? Bir de BIOS pilini çıkartmak yerine varsayılan ayarlara dönsem olur mu?
Olur, BIOS'u direkt fabrika ayarlarına çekin. Tekrar diski ilk sıraya almanız gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı