Gigabyte B550M DS3H anakart alınır mı?

Bütçe
2950

Fatih8080

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair CMK16GX4M2B3000C15W 16GB (2X8GB) DDR4 3000MHz CL15 Vengeance
İşlemci
i5-6500
Merhaba. Gigabyte B550M DS3H anakart ve Ryzen 5 5600 aldım ama bugün fark ettim daha ikisi de elime ulaşmadı ama Gigabyte B550M DS3H'de revizyon farkları varmış. Yüksek bir maddiyatım da olmadığı için bu kartı tercih ettim ama eksikleri varmış. Bazı konularda gördüm alınır yazmıştı çoğu kişi ama revizyon 1.4 için söylemişler sanırım. Revizyon olayını bilmiyordum anakartı 2950 TL'ye aldım birkaç gün önce kart iyi midir idare eder mi beni acaba? Yoksa iade mi isteyeyim direk? Çünkü 1.5 versiyonu geliyormuş adam ile konuştum 1.4 yok 1.5 geliyor yazmamışsınız dedim o da diyor " bu üründe birçok satıcı olduğu için herkeste farklı versiyon olabilir. O yüzden ürün başlığını ya da açıklama kısmını satıcılar değiştirememektedir" bilmiyorum ne yapayım BIOS güncellemesi alıyor mu almıyor mu bilmiyorum yani BIOS Update geliyor mu bu anakarta onun haricinde Q-flash özelliği kaldırılmış yazıyor tam olarak anlayamadım ne işe yaradığını.

Son düzenleme:
B550 DS3H'nın bazi rev. modellerinde Bios Flashback tuşu varken bazılarında yok. Eğer Flashback olmayan bir sürümü aldıysanız tak-çalıştır yapamazsınız. Bios Flashback olan bir sürümü aldıysanız 5600'a yeter o anakart. Rev 1.4'de Bios Flashback var bu arada.

B550 DS3H'nın bazi rev. Modellerinde BIOS flashback tuşu varken bazılarında yok. Eğer flashback olmayan bir sürümü aldıysanız tak-çalıştır yapamazsınız. BIOS flashback olan bir sürümü aldıysanız 5600'a yeter o anakart.

Yok hocam 1.5 geliyormuş adam ile görüştüm birkaç dakika önce 1.5 geliyor dedi sizce kalsın mı iade mi edeyim bulabilir miyim acaba bu seviyelerde bir anakart.

Yok hocam 1.5 geliyormuş adam ile görüştüm birkaç dakika önce 1.5 geliyor dedi sizce kalsın mı iade mi edeyim bulabilir miyim acaba bu seviyelerde bir anakart.

1.5 ciddi kırpılmış model. Elinizde 5600'den daha eski bir AM4 işlemci yoksa görüntü almak için başka işlemci bulmanız gerek. Ayrıca 1.4'de olan RGB ve ARGB portları da yok, iade edin.

1.5 ciddi kırpılmış model. Elinizde 5600'den daha eski bir AM4 işlemci yoksa görüntü almak için başka işlemci bulmanız gerek.

Firma şey diyor hocam onlar kendisi yapıyormuş bu olayı direk tak çalıştır geliyormuş öyle diyor ben onların yalancısıyım ne yapmamı tavsiye edersiniz? Çok bir bütçem yok bunu bile zor bela aldım. Peki bu fiyatlara önerebileceğiniz kart var mı hocam 2950 TL gibi bir bütçem var.

Firma şey diyor hocam onlar kendisi yapıyormuş bu olayı direk tak çalıştır geliyormuş öyle diyor ben onların yalancısıyım ne yapmamı tavsiye edersiniz? Çok bir bütçem yok bunu bile zor bela aldım.

Yani kendileri bios update yapıyorsa iyi de rev 1.4'e göre ciddi kısılmış bir anakartla karşı karşıyayız. Bütçe olmadığı için bir şey demem zor, hiç yoksa mecburen kalacak.

Yani kendileri BIOS Update yapıyorsa iyi de rev 1.4'e göre ciddi kısılmış bir anakartla karşı karşıyayız. Bütçe olmadığı için bir şey demem zor, hiç yoksa mecburen kalacak.

Önerecek olsanız bütçe olarak bu fiyatlara yakın bir anakart var mı hocam Ryzen 5 5600 ile kullanılacak şu anda hazırda bir sistemim var ama sıkıntı yaşadığım için buna geçiyorum. Anakart ve işlemciyi değiştirip kullanmaya devam edeceğim kasadaki parçaları bu karta takacağım yani.

Yani kendileri BIOS Update yapıyorsa iyi de rev 1.4'e göre ciddi kısılmış bir anakartla karşı karşıyayız. Bütçe olmadığı için bir şey demem zor, hiç yoksa mecburen kalacak.

Teknobiyotik.com da.

ASRock B550M-HDV AM4, DDR4, 4733+ (OC) HDMI / DVI / VGA, M.2, PCI-e 4.0, USB3.2 mATX anakart​

Bu isimle bir anakart satılıyor 2 bin TL diyor bu nasıldır şu anlık ekran kartı için bütçem yok elimde GTX 960 var diğer parçalarım idare eder M.2 SSD HDD var.

Önerecek olsanız bütçe olarak bu fiyatlara yakın bir anakart var mı hocam Ryzen 5 5600 ile kullanılacak şu anda hazırda bir sistemim var ama sıkıntı yaşadığım için buna geçiyorum. Anakart ve işlemciyi değiştirip kullanmaya devam edeceğim kasadaki parçaları bu karta takacağım yani.

Bu fiyatta başka bir anakart yok, B450'ye düşüp üst segment bir anakart alayım derseniz o da yok. 1000 lira düşüp AsRock B550M-HDV'ye düşülebilir ama onun hakkında pek fikrim yok.

Bu fiyatta başka bir anakart yok, B450'ye düşüp üst segment bir anakart alayım derseniz o da yok. 1000 lira düşüp ASRock B550M-HDV'ye düşülebilir ama onun hakkında pek fikrim yok.

Tamam hocam teşekkür ediyorum belki başka bir arkadaş biliyordur bekleyeyim şimdilik yorumlara göre hareket ederim teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz ve yardımlarınız için iyi günler diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı