Gigabyte B650M DS3H AMD anakart ayarları nasıl olmalı?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Anakartımın ayarları nasıl olmalı? XMP açtım, başka ne açmalıyım? Eco mod nasıl açarım? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam, benim ekran kartım ve PC fanları hep full hızda dönüyor. Gigabayte yazılımı ile düşürmeye çalıştım ama olmuyor, ne yapmam gerek?
Ekran karti fanlarini MSI Afterburner uzerinden ayarlayabilirsin.

PC fanlarina gelirsek, BIOS'tan fan sekmesine gelip oradan ayarlayabilirsin. Kasa fanlarin 3 pin mi 4 pin mi? 4 pin ise hem voltaj ile hem PWM ile ayarlayabilirsin. 3 pin ise sadece voltaj ile ayarlayabilirsin.

B650M DS3H DC Mode'a sahip, yani voltaj kontrolu yapabiliyorsun.

PC fanlarina gelirsek, BIOS'tan fan sekmesine gelip oradan ayarlayabilirsin. Kasa fanlarin 3 pin mi 4 pin mi? 4 pin ise hem voltaj ile hem PWM ile ayarlayabilirsin. 3 pin ise sadece voltaj ile ayarlayabilirsin.

Pin olayını hiç bilmiyorum hocam, o kadar anlamıyorum. Sadece fan sekmesinden yapsam olur mu? Bu arada MSI afterburner kurdum ama fan speed ayarlamama izin vermiyor program. Pc fanları boşta son hızında dönüyor, ana kartın uygulamasından ayarlayamadım. Ana karttan fan hızını slient seçtiğim halde değişiklik yok.

Hocam bu anakartta Dual BIOS var mı? İnternetten araştırdığımda bulamadım.

Geri
Yukarı