Gigabyte B660M DS3H için RAM önerisi

Halojenia

Hectopat
Anakart
Gigabyte B660M DS3H
İşlemci
Intel i5-12400F
Arkadaşlar yılbaşından önce kartımın limitlerini sıfırlamak için parça alıyorum. Seti dizdim sayılır. Sadece RAM konusunda karar veremedim. 1x16 GB 2 adet veya 1x8 GB 4 adet RGB 3600MHz RAM arıyorum ama bana F/P ürünü lazım bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var, Total RAM miktarım 32 GB olacak i5-12400F ve RTX 3070 ile beraber kullanacağım anakartım Gigabyte B660 DS3h cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

RGB 1x16 3600MHz seçeneğine uygun bulduğum tek RAM bu model, sizce nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
XPG güzel bir markadır fakat anakartınız için en güzel kullanım 4x8 olarak olacaktır.

Bu RAM kiti başka bir konuda önerilmişti isterseniz bir bakın derim hem kinsgton benim kanaatimce daha kalite XPG'ye göre.

Fakat RGB'si yok bu çok büyük problem değildir umarım.

Ayrıca anakartınızın üreticisin desteklediği bir RAM sorunsuz kullanım garantisi vermiş QVL listesine alarak.

Son düzenleme:
XPG güzel bir markadır fakat anakartınız için en güzel kullanım 4x8 olarak olacaktır.

Bu RAM kiti başka bir konuda önerilmişti isterseniz bir bakın derim hem kinsgton benim kanaatimce daha kalite XPG'ye göre.

Fakat RGB'si yok bu çok büyük problem değildir umarım.

Ayrıca anakartınızın üreticisin desteklediği bir RAM sorunsuz kullanım garantisi vermiş QVL listesine alarak.

Cevabın için teşekkür ederim ancak RGB arıyorum XPG de iyi bir markaydı diye biliyorum o yüzden yazdım, asıl amacım uygun fiyatlı RGB 3600MHz RAM.

Geçmişe dönük düzeltme yapıyorum şimdi tekrar baktım işlemcide Quad channel desteği yokmuş yani 2x16 olarak almanız daha sağlıklı olurdu slotları doldurmamış olurduk

Yanlış yönlendirdiysem özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı