Gigabyte G945GCM-S2L anakarta 4K video için işlemci takmak mümkün mü?

furkannozturkk

Femtopat
Herkese merhaba, öncelikle ile iyi forumlar dilerim. Benim eski bir bilgisayarım var yaklaşık 13 yıllık, bu bilgisayarı sadece video falan izlemek için kullanıyorum. İşlemcim Intel Pentium Dual E2200 benim bu bilgisayar da amacım oyun oynamak değil videoları takılmadan izleyebilmek internetim 50 Mbps bağlantı hızına sabit anakartım ise Gigabyte G945GCM-S2L. Sorum şu bu anakarta 4K videoları takılmadan izletecek bir işlemci takmam mümkün mü? İşlemcim 720p60 fps de bile %100 kullanılıyor

Hayır mümkün değil. Anakartın LGA 775 ve FSB değeri en fazla 1066 olduğundan maximum takabileceğin işlemci q6600dür. 2.4ghz frekansa sahip 4 çekirdekli bir işlemcidir ki ben bu işlemciyi overclock ile 3,5 ghz frekansına çıkartıp 4k video denememe rağmen yine de takılma yapıyordu. Kısaca takılmadan 4k video izlemen mümkün değil.

@Computer Hardware hocam zaten güzel açıklamış. Ek olarak en fazla 4 GB DDR2 667 MHz RAM takabilirsiniz. Ekran kartınızı bilmiyorum ama orta seviye bir ekran kartı takabilirsiniz. R7 240 veya GT 730 gibi modeller olabilir. Sıfır almaya gerek yok. Uygun fiyata ikinci el bulabilirsiniz. Varsa zaten gerek yok.

@Computer Hardware hocam zaten güzel açıklamış. Ek olarak en fazla 4 GB DDR2 667 MHz RAM takabilirsiniz. Ekran kartınızı bilmiyorum ama orta seviye bir ekran kartı takabilirsiniz. R7 240 veya GT 730 gibi modeller olabilir. Sıfır almaya gerek yok. Uygun fiyata ikinci el bulabilirsiniz. Varsa zaten gerek yok.
Sadece video için çok ufak bir upgrade yapıcam bu bilgisayar a R7 240 mevcut bende, bir işlemci birde 4GB lık ram düşünüyorum.

Geri
Yukarı