GIGABYTE GA-A55M-DS2 Niresh OS X İçin Ayarlayamadım

AtakanBuhur

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakartım Niresh OS X. Kurmam için ideal mi ? Yani sıkıntısız bir şekilde kurabilir miyim? Bu anakarta ve bu anakartta AHCI Modu Storage vb. Niresh için gerekli özellikleri açmayı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Anakart:
GİGABYTE GA-A55M-DS2

Apple Logoda kalıyor. Ana kartı şu: GİGABYTE GA-A55M-DS2. Bu ana kartta Niresh OS X nasıl ayarlanır bilen var mı?

Anakartının kullanma kılavuzun indirip SATA - AHCI ayarını bulabilirsin ki bu ayar zaten AHCI'dır.

Anakartım uyumlu mu sorusu ise senin cevaplayacağın bir soru. Deneyeceksin ve boot edene kadar farklı kodlarla deneme yanılma yapacaksın. Ama sen hep işin laf kısmındasın. İcraat kısmına bi geçersen belki bi şeyler başarabilirsin ha, ne dersin ?

Abiler ben de ana kartımı Niresh OS X için ayarlayamadım. Apple Logoda kalıyor. Ana kartı şu: GİGABYTE GA-A55M-DS2. Bu ana kartta Niresh OS X nasıl ayarlanır bilen var mı?

BIOS'a gir, IDE yazan HARDDISC kısmını bulup AHCI yap öncelikle. IDE ve SATA bağlantı noktaları için ayrı ayarlar olabilir. Kısaca tercih sunulan ayarların hepsini AHCI yap. EHCI gördüğünde ON veya ENABLED yap yeterli olur.

Kurulum yaparken de -v komutunu girmen lazım. Youtube'dan Technopat yazıp Mac OS X videolarını izle -v komutunu nereye yazacağını öğrenmek için. Sonra tekrar konuşuruz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı