Çözüldü Gigabyte GA-EP43-S3L BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
XMP profilini kapatın. System Agent Configuration gibi bir kısım varsa onun altında olabilir. Olmazsa ve başka ayar yapmadıysanız BIOS sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.
Tamamdır deneyeyim bir 1 dakika.

Hiçbir şey olmadı updatte dedi 2 diş 2 diş yüklendi sonra verify dedi ondan sonra bitti sistemi reset attım BIOS 1984-2008 haila 1984-2008 bu arada 1999 değilmiş ilk başta 1984'tü haila aynı.

İlk başlattığımda USB yerine HDD yazıyordu ona girdim EP43 s3l yazıyordu onu açarak yaptım.

asdfasdf.PNG

BIOS sürümü de böyle.

asdfasdf.PNG

BIOS sürümü de böyle.

@Bora Dere hocam müsaitsen bakabilir misin?

Son düzenleme:
BIOS sürümü v6.00PG olmamalı, bildiğim kadarıyla o başka bir şey. Windows arama çubuğuna msinfo32 yazıp oradan bakabilir misiniz? Belki BIOS sürümü görünüyordur orada.

F8 kurmaya çalıştığınız sürüm, halihazırda o kuruluymuş zaten. Böyle bir şey yaşanması normal. Bundan daha günceli beta BIOS. Bir BIOS güncellemesi 13 sene beta kalabilir mi, orası da muamma. Bence kalsın böyle.

F8 kurmaya çalıştığınız sürüm, halihazırda o kuruluymuş zaten. Böyle bir şey yaşanması normal. Bundan daha günceli beta BIOS. Bir BIOS güncellemesi 13 sene beta kalabilir mi, orası da muamma. Bence kalsın böyle.

Hmm BIOS güncellemesi yapmak istememin nedeni şu anki BIOS da OC ayarını bulmadım RAM'lere oto OC yapılıyor ve RAM'lerim kaldırmıyor bunu nasıl çözüceğim amacım oydu.

XMP profilini kapatın. System Agent Configuration gibi bir kısım varsa onun altında olabilir. Olmazsa ve başka ayar yapmadıysanız BIOS sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı