Gigabyte GA-G33M-S2L Windows kurulmuyor

Aslan Amca

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen günlerde Gigabyte GA-G33M-S2L model anakart aldım ancak Windows format USB'si taktıktan sonra 20 dk Windows logosunda bekliyorum sonra PC reset atıyor 3 saat beklememe rağmen bir sonuç alamadım. 2 farklı HDD 1 tane de SSD ile denedim hepsinde aynı sorun. Olmadı RAM'leri değiştireyim dedim 3 farklı RAM taktım bunlardan ikisini aktif olarak kullanıyordum gene aynı. İşlemci ve işlemci soğutucusunu değiştirdim gene aynı yardımcı olabilecek var mı?

Bende G31M-ES2L var. Yükleme ekranına gelene kadar bekletiyor bayağı bir anakart eski olduğu için. Ama eninde sonunda geliyor. Rufus ile yazdırın diyebilirim, ayrıca UEFİ modda yazdırmayın. Gelmesi lazım.

Hocam benimki tam yükleme ekranına geçerken restart atıyor 3 saate yakın bekledim yine aynı. Bende sizin anakartınızın aynısı var onda 25 dk bekledikten sonra restart atmadan formata geçiyordu aynı USB diskle bunda böyle bir sorun çıkarıyor.

Hocam benimki tam yükleme ekranına geçerken restart atıyor 3 saate yakın bekledim yine aynı. Bende sizin anakartınızın aynısı var onda 25 dk bekledikten sonra restart atmadan formata geçiyordu aynı USB diskle bunda böyle bir sorun çıkarıyor.
Enteresan. Windows 10'mu atıyorsunuz? Windows 7 deneyin bi.

Windows 8.1 ve 10 denedim olmadı. 7'de deneyeceğim ancak sorun daha farklı gibi çünkü bir alt model anakartta 10 bile çalışıyorsa neden bir üst modelinde de çalışmasın ki?
Size çok teşekkür ederim aklımdan geçmemişti Windows 7 üzerinde çalışacağı ama sistemler eski olunca sorgulamamak lazım. Windows 7 USB'si ile kurdum şu an sorunsuz çalışıyor

Son düzenleme:
Windows 8.1 ve 10 denedim olmadı. 7'de deneyeceğim ancak sorun daha farklı gibi çünkü bir alt model anakartta 10 bile çalışıyorsa neden bir üst modelinde de çalışmasın ki?
Size çok teşekkür ederim aklımdan geçmemişti Windows 7 üzerinde çalışacağı ama sistemler eski olunca sorgulamamak lazım. Windows 7 USB'si ile kurdum şu an sorunsuz çalışıyor
Rica ederim, bu anakartlarda genel olarak Windows 7 desteği var gerçi ben Windows 10 kullanıyorum sıkıntısız G31M'de. Tavsiyem farklı usb deneyin eğer varsa, farklı usb portlarını deneyin.

Rica ederim, bu anakartlarda genel olarak Windows 7 desteği var gerçi ben Windows 10 kullanıyorum sıkıntısız G31M'de. Tavsiyem farklı USB deneyin eğer varsa, farklı USB portlarını deneyin.

Valla 2 haftadır bununla uğraşıyorum sinir küpüne dönecektim biraz tadını çıkarayım sonra elbet deneyeceğim 😅.

Merhabalar hocalarım öncelikle sorun çözümü çok basit bios güncelleme ile sorunsuz windows 10 ile boot edilebiliyor hem şunuda eklemek isterim anakart değiştirince ssd ya da hardisk te olan işletim sistemi sorunsuz açılır kaç tane anakart değiştirdim ve hepsinde sorunsuz açıldı zaten işletim sistemi açılırken kendisi bütün donanımları tarıyor

Geri
Yukarı